Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tasiadam

    veterán

    válasz warezxts #50035 üzenetére

    Mivel X4 mind a 2, tökmindegy. LEgalábbis én nem válogatnék.

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • PROTRON

    addikt

    válasz warezxts #50035 üzenetére

    Szóval kénytelen vagyok ide is beírni a választ, mivel a másik topicból a releváns válasz is törlődött.
    Amennyiben biztos vagy benne hogy PRO kell neked (függetlenül attól hogy nem fogod kihasználni):
    1: #50037 tasiadam -------nem pontos a válasz;
    az alaplapod gyártói kézikönyvében írja, hogy a CPU-hoz legközelebbi az M2_1-es slot az közvetlenül a CPU-val van összeköttetésben, míg a másik három slot (az alsó hosszú sáv az két slotos) az alaplapi csipszeten keresztül, így én a CPU-hoz legközelebbibe raknám a rendszert, a háttértárat meg a hosszúkás részre;
    2: Mivelhogy a felsőnél a VGA nagyon lefogja a légáramot, ezért az alaplaphoz kapott heatsink lehet hogy kevés és amikor a VGA is meg az SSD is egyszerre le vannak terhelve, akkor röccenések jelentkezhetnek ha csak az alaplapi heatsinket használod mint "hőelvezetőt", a sima 980-ashoz még éppen elég lenne, de a PRO mástészta.
    Ezért én azt javaslom hogy kapni olcsóbb (ami márkát Te is megtaláltál) 2-3 ezres, vékonyka, de bordázott "bordát", olyat is amelyiknél nem gumi van, hanem rendes ellendarab, na olyat tennék rá;
    Az alsó hosszúkás részen a ház normál légáramlata elég szokott lenni a másodlagos meghajtó esetén, az alaplapi heatsinkkel kombinálva, pláne ha még vannak az alsó részen extra ház ventijeid.
    3: márka nem számít, a bordázottság és a vastagság igen, mert az alaplapi heatsinknél vastagabb esetben nem fog elférni a borda a VGA alatt. Pl az Apacer 2280Q4-1 SSD-hez gyárilag adott borda nem fér el a VGA alatt. A Samunál is van csomag amiben borda is van a PRO-hoz, de szerintem ott felesleges a felár, de azért érdemes lecsekkolni, hátha jó áron van összegezve, meg persze a vastagságot is.
    4:Persze először letesztelheted hogy tényleg kell-e after market borda, erre ott a HWinfo program, telepíted, majd indításkor "sensors only" mód és akkor a táblázatban látod mindennek az értékeit, köztük a hőfokokat is. Ráküldesz az egyik meghajtóról a másikra valami jó nagy 200GB mappát, amiben mindenféle tartalmak vannak (word doksiktól nagy videófájlokig minden) és figyeled hogy egyik meghajtó esetében se legyen 65 fok felett, miközben a VGA-t leterheled valami game-el.

    Ha a rendszer meghajtó 65 fok fölé megy, akkor kellhet bordázott borda. A VGA venti szele akkor már elég lesz, de a sima heatsink esetén nem mindig elegendő.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák