Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz smekone #27035 üzenetére

    Telepítés előtt kellett volna. Most inkább állítsd vissza, amin volt. Utána lehet átállítani regedit után.

    https://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_telepitesi_utmutato_ahci_edition.html

    6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?

    Igen, de biztonsággal csak akkor, ha nem telepítettél Chipset/INF- vagy külön IDE drivert. Ezekben az esetekben lecserélődik a Windows 7 alap IDE drivere és ezek konfigurációja is megtörténik, külön konfigurációs fájlok és több/számos registry kulcs módosítás formájában. Ebben az esetben az alábbiakban leírt módszer nem garantálja, hogy a rendszer el is fog indulni avagy hibátlanul fog működni.

    Windows 7 esetén
    # WIN gomb + R, írd be, hogy regedit és enter
    # Navigálj el az alábbi kulcsig
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\msahci
    # A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
    # Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
    # Ezt követően hagyd, hogy a Windows 7 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg

    Windows 8 esetén
    # WIN gomb + R, írd be, hogy regedit és enter
    # Navigálj el az alábbi kulcsig
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\storahci
    # A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
    # A bal oldali panelon található StartOverride mappát töröld (jobb egér rajta/Törlés) storahci/Start kulcs és StartOverride mappa
    # Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
    # Ezt követően hagyd, hogy a Windows 8 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg

    Hogy kell-e változtatni valamit Win10 alatt vagy ugyanez működik-e így, annak nézz utána.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák