Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz Mauzes #11803 üzenetére

    Kérdésem még mindig él, de addig más:

    A Cannibal Holocaust egyébként teljesen kamu, bár igazából nem ezért rossz, hanem mert semmi jó nincs benne. Céltalan "brutalitás", értelmetlen teknősbelezés (csak hogy kiragadjak valamit), történet semmi, értelem semmi. Szerintem. De azt mondom, mindenkinek érdemes megnézni minden filmet, ezt is, hogy a látóköre bővüljön.

    Az Irreversible nekem kifejezetten tetszett, de talán az is közrejátszott, hogy imádom a francia nyelvet, Vincent Cassel-t, Monica Bellucci pedig szokásához híven ellenállhatatlan. Sokan értelmetlenül erőszakosnak mondhatnák, és valóban nem hagyományos az elején a hangulatkeltés, a történet iránya is szokatlan lehet, de szerintem jól, egyszerűen, naturalista módon mutatja be azt a hatalmas agressziót, amit élvezetből vagy megtorlásból vetítenek ki egymásra a mindennapi emberek is.

    A Salo, avagy Sodoma 120 napja című filmet még nem néztem meg, de meg fogom, már régen le van töltve. Amit hallottam, amellett, hogy valóban durva, a könyvhöz képest gyenge és még kevesebb értelme, mondanivalója van, pedig az eredeti mű sem másért vált maradandóvá, mint hogy mennyire nagyon extrém (a mai korban is, az írásakor meg aztán végképp).

    Egyébként a fentiekhez hasonló filmek élvezeti értéke (nyilván) nagyon nagyban függ az ember hangulati állapotától, míg például egy látványos akciófilm nekem nagyjából mindig hasonló élményt nyújt...

  • csyo

    senior tag

    válasz Mauzes #11811 üzenetére

    Kanibál holocaustot csak azért hoztam szóba, mert gusztustalan, és brutális.

    Ha ezen túl van az ember, nem lepődik meg, ha ehhez viszonyít.

    A teknősbeleős részen (amit nem értek miért kellett a flmkedvéért megcsinálni)
    a közelben ülő srác a moziban odahányt a padlóra.
    Sokan ki is mentek a filről.
    Egységesen értelmetlen a CH.

    --

    A sadoma az egy jó film (nem azért, mert a kedvencem) de az viszont tényleg átgondolt, és arra gondoltam, h egységes (én irtam le hülyén, félreérthető voltam)

    Ajánlom, és egyben nem ajánlom, hogy nézzétek meg. A mozinak a fele már az első harmadban kiment a teremből.

    Kb a negyede maradt csak a végére. Én is a kabátom mögé bujva néztem már a végét. Gusztustalan:-S

    De a lényege nem a gusztustalanság, és brutalitás(mint a fent emilett filmnek).
    A "betiltott filmek hete" ment a filmklubban, megnéztünk jópár betiltott filmet (amit azóta ujra engedélyetek)

    --

    Az Irreverisble c filmet láttam kétszer. Jó film, azért is pontoztam úgy, ahogy. De nem olyan amit nézegetek nep, mint nap...

    ---

    Jah: más téma:

    A GYűlölet, (La Heine) és a Crash című filmeket láttátok? Abban az időben néztem ezeket is. Érdemes megnézni (a Crash nem tetszett, kb a Matador c filmmel tudom egy polcra tenni, az sem nyerte el a tetszésem, hiába Antonio Banderas, és Pedro Almodovar ide, vagy oda... Nem tetszett.)

    Legyen szép a napod!

  • tiv83us

    veterán

    válasz Mauzes #11803 üzenetére

    1. 130 perces.

    2. Passz.

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz Mauzes #11803 üzenetére

    mi pénteken a mom 1-es termébe megyünk, az a digitális terem. Ezt továbbgondolva valószínúleg digi verziót fogunk látni majd. A film után majd beszámolunk, addig én is passzolom.
    Anno a holnapután-t meg a star wars 2-öt néztem meg digi kópiában, remek képük volt. (más kérdés h a hangjuk volt mindnek szar. vagyis, a teremnek.)

  • Wolverine

    félisten

    válasz Mauzes #11820 üzenetére

    A MOM Parkban van feliratos és szinkronos digitális változat is.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Integra

    titán

    válasz Mauzes #11830 üzenetére

    mom-ban két teremben megy feliratosan.
    lehet hogy nekünk már csak a simában jutott hely, de nem érdekel.
    szinkronizáltat meg nézi a halál. :)

    mod:
    vagyis az van hogy a digitális teremben megy a digitális szinkronizált a sok butának. persze aki veszi a fáradtságot és nyelvet tanul, az meg szopja a bránert.. még a mom-ban is, mint egyetlen valóban idegen nyelvű moziban... szép ország ez

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Aktív témák