Új hozzászólás Aktív témák

  • bodnar123

    senior tag

    válasz #96241664 #7941 üzenetére

    Én el tudom fogadni. Amúgy te is érdekes vagy. Egyszer visszakerestem az összes hozzászólásod az utóbbi évek fórumaiba. Kb semmit nem lehet tudni rólad, hogy hogyan, miként játszol. Soha nem írsz semmit, csak időnként jössz és megvéded ezt a trágyadombot.
    Figyelj programozó zseni. Mondjuk olyat nem lehet beprogramozni, hogy ha hátulról jön a labda, akkor azt a játékosnak muszáj legyen átvenni? Pl ebben a példában? [link]
    Ja, hogy ezt a játék sokszor meg is teszi... át kell neki vennie, és úgy tolja meg, vagy kacskán ráfordulásból ellövi. Ja hogy néha nem kell. Ha normálisan meglennének írva a mozdulatok akkor a passz irányához mérten be kéne adni a megfelelő animációt. De néha nem kell átvenni, néha elég ha átmegy a lábán. Én kérek elnézést, ha egy játékban firtatom azt a problémát, hogy azért jut az ellenfél előnyhöz egy KOMPETITíV játékban, mert olyan dolog történik, ami a játék jellegéből adódóan nem kéne megtörténnie, és nem lehet ellene mit csinálni, és ami a lényeg. NEM KONZEKVENS. Egyszer átmegy a labda a lábon, mert ez egy ilyen játék, máskor nem megy át, mert át kell venni. Képzelj el egy call of dutyt, ahol néha át lehet lőni a falon, de néha NEM... Majd amikor ezt valaki panaszolja (nem vagyok ideges, csak ahogy mások, én is megírom az észrevételeimet, elmélkedek mit is lehetne változtatni...), akkor jön sosem látott János és odaírja, hogy "ez ilyen, a falnak nem tud fizikája lenni, miből számolja ki, hogy a golyó átmegy-e a falon, ez egy ilyen random játék, ne játssz vele... (ja meg néhány programozó szakszó, hogy kompetensnek tűnjön)" Én a KONZEKVENCIÁT hiányolom, és az viszont leprogramozható. Nevezzük szabálynak. Ha szerinted az normális, hogy egy csilliárdokat kereső játékban, mely elvileg esport, ilyen mértékben számítanak a random dolgok... Akkor légy boldog vele. Nyugi, én is tudom hogy ez egy komolytalan játék... Valószínűleg te is. Szerintem köss bele másba. Más is szidja rengeteget, még konteót is ír. Vagy inkább segíts EA cégnek leprogramozni egy WL számlálót, vagy segíts nekik bannolni azokat a cheatereket, akiket jelentenek sokan. Ezzel a pár szóval már valószínűleg kompetensebb vagy, mint az ott ülők egy jó része... Én már annak is örülni fogok, a "fizika" meg majd jöhet egyszer. Addig nézegetem, ahogy egy meccsen "véletlen" 4szer lepkézik zsinórban az egyik oldalon a kapus, míg a másikon szuperment játszik "véletlen" 4szer... A random matematikai valószínűségszámok tengerében én ilyen esélyekről nem tudok. A 10% ritkán jön be négyszer egymásután. (kb 10 000ből egyszer) De valószínűleg a valószínűségszámításról is más az ismeretünk. Javasolom, a squad battles játékmódot, melyen megtapasztalhatod az AI működési szintjeit ebben a csodában, meg a csúszkákat a beállításokban, ahol mindent testre tudsz szabni, és a statisztika semmit nem számít. Hátha néha felismersz valamit belőle. Ha nem, az sem baj. Kérlek hagyj meg ebben az álomvilágban. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák