Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz nonsen5e #295 üzenetére

    Hogy miért létezik a port mint megoldás?! Megérteném a költségeket is ha nem másra optimalizált felülettel kellene jáccani.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz nonsen5e #295 üzenetére

    Én azért nem egészen így látom a helyzetet ahogy leírtad. Szerintem a Bethesda csak biztonsági játékot játszik, inkább mondanak komolyabb gépigényt, hogy elkerüljék a mindenféle ős-hardverrel a játéknak nekiugrók rinyáját a fórumokon.

    Aki emlékszik az Oblivion ajánlott gépigényére (X800, 1GB ram, 3GHz+ proci), és kb. ilyen konfiggal rendelkezett annak idején (pl. én) az tudja, hogy az ajánlott konfig a folyamatos 20 fps-hez sem volt elég maximális beállításokkal 1024x768-ban....
    Nekem akkoriban lényegében pont ilyen konfigom volt (Athlon 64 3000+, giga ram, 256MB-os X800).
    Örült is a fejem, Can U Run It azt dobta megjelenés előtt, hogy ezen a konfigon majd száguldani fog a játék.
    Előrendeltem, be is szoptam mint Gyevi bíró az álruhát.
    Na, aki minderre emlékszik, annak az is megvan, hogy egy ilyen proci akkoriban közel 50 rongyba került, a VGA meg a 60-at közelítette. És ez csak egy példa azokból az időkből. Pár hónappal később jött a GRAW, meg még egy rakás egyéb játék, amelyekhez már kevés volt a fél évvel azelőtt 150-170 rongyért összerakott vas. Aztán még abban az évben jöttek már a shaderes szopatások, amikor kötelező volt shader model 3.0-ás kártyát venned, hogy az új játékokkal tudj játszani, stb....
    Ehhez képest ma a 3 éves Ivy Bridge laptopomon (GT740M 2GB, 8GB DDR3) még mindig mai játékokkal játszom (MGSV, GTAV, Dragon Age: Inquisition), medium-high beállításokkal, igaz csak HD-ben.

    Azért keményebb idők voltak azok....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák