Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Fitzgerald #560 üzenetére

    Szerintem semmivel sem pofátlanabb, mint pl. a mások nyomorán kibányászott gyémántokat csillió dollárokért árulni. Vagy az aranyat. Vagy az olajat. Vagy bármit, amiből relatíve kevés, ezért drága. Sokszor azoknak a bekerülési ára is sok nagyságrenddel kisebb, mint amit utána elkérnek érte. Itt annyi a különbség, hogy ez jobban érinti a hétköznapi embert, ill. pontosabban fogalmazva ezt jobban "látja".
    De mondhatnám egyébként a fél dolláros órabérben gyártott márkás cipőket vagy az Apple termékeit – ezek is sokkal drágábban mennek el, mint amennyibe kerültek.
    Ha van rá kereslet, eladják annyiért, amennyiért akarják. Ha meg elszámítják magukat, akkor előbb-utóbb olcsóbbá válik a dolog, ha nem akarják hogy a nyakukon maradjon.
    De ez nagyon off, és mi tulajdonképpen szerencsés helyzetben vagyunk, hogy erről eszmét cserélhetünk itt, ahelyett hogy egy gyémántbányában vagy egy sweatshopban gürcölnénk; szóval az, hogy egy 60 dolláros kontrollert, amire egy cartoon figurát mázoltak 120 dollárért adnak Ebay-en, igazi first world problem. :)
    Hiába nem tetszik (én sem vagyok boldog tőle), de ilyen a világ.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák