Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz B-L-A-C-K #22 üzenetére

    Újra írnám ezt a hozzászólásom, mert többen írtátok privátot hogy már a képek nem élnek, és megszeretnék csinálni a kábeltakarást úgy mint én, így újra berakom a hozzászólásban itt:

    Ez volt a kiindulási pont:

    Igazából nem is a konzol a felrakás volt a nagy dolog, mert azt bemértem, ki lett fúrva a megfelelő helyen, és fel lett rakva:

    A nagyobb munka az a kábeltakarás volt...Mivel a fal beton, így nem akartam vésni, még nagyobb meló lett volna, így kitaláltam hogy veszek dekorkövet, és mögé berakom a kábeleket...
    A dekorkő amit vettem valójában egy fehér hungarocell, amit le kell a kívánt színre festeni, viszont nem mind1 hogy csináljuk...
    Ami kellett hozzá: Maga a dekorkő, matt fehér alap festék, dió színű lazúr festék, ecsetek, ragasztó, egy puha rongy, tapétavágó (a képen látható miből mit vettem):

    A dekormintákat méretre kell vágni, úgy hogy az adott helyre pont passzoljon (tégla szisztéma rakással), értelemszerűen, ha ez kész a fehér festékkel le kell kenni a dekormintákat elejét, és széleit, majd száradni hagyni:

    Száradás után jöhetett a dió színű lazúr, ezzel szépen le kell kenni minden oldalát (kivéve a hátulját), majd egyből egy puha kendővel letörölni finoman...Így teljesen kő hatást kapunk, miután mindet lekentük, jöhet a száradás...

    Száradás után már csak ki kell rakni szépen az egészet az említett tégla rakás szisztémával, ahol a kábelek fognak menni, azt a részt hagyod ki csak...A felrakáshoz ecsettel rákened a ragasztót vékonyan a dekorkő hátuljára, majd rányomod a falra, ami kb pár perc perc után már meg is köt...Azoknak a daraboknak ahol a kábel fog menni, a hátulját finoman tapétavágóval kivágod, persze úgy hogy ne lyukadjon át, és hogy minden kábel beleférjen...Majd ezt kétoldalú ragasztóval felrakod, ha esetleg még kellene kábelezni könnyen letudod így szedni ezeket a darabokat.

    Ezzel tulajdonképpen kész is:

Új hozzászólás Aktív témák