Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltee53

    csendes tag

    Sziasztok!

    Első falra szerelésünkhöz kérnék segítséget. Amint elkészül a lakásfelújítás, szeretném a falra felszerelni a hálószobai TV-t, viszont ahhoz mostanában kéne rendelnem egy jó fali konzolt. Márkában és árban igazából mindegy, főleg Hama-t néztem 5 és 10K között.

    A problémám a következő: A kb. 2 éves Samsung UE40H6200 TV-m hátulja nem teljesen lapos az aljától a tetejéig, hanem 1-2 cm-rel vastagabb az alja. A legalsó kiálló rész nyílván a talphoz tartozik, ez lekerül majd, de sajnos a ház alja hátul így is vastagabb. VESA 200x200-as konzol kell hozzá.

    Egy 2-3 cm vastag fix konzolnál egyáltalán nem baj, azonban a TV viszonylag magasan lesz, kizárólag dönthető konzol jöhet szóba. Mivel a szoba elég kicsi és a TV szinte közvetlenül az ajtó mellett lesz a falon, a szoba nagy részét pedig az ágy foglalja el, ezért nem lehet túl vastag a konzol, mert folyamatosan a TV előtt fogunk járkálni, nem szeretnénk leverni vagy összekarcolni. Ahogy néztem 2-3 cm vastag dönthető konzolok is vannak, az átlag 12 fokos dőlés meg is felelne. Itt jön a probléma! A VESA felfogatás a TV közepén-tetején van, így a forgástengely nem alul lesz, hanem valamivel feljebb. Ha megdöntöm, akkor a TV alja szinte azonnal eléri a falat, szóval alig tudom majd dönteni. Láttam, hogy sok mai Samsung TV is követi ezt a formavilágot, ezért remélem tud valaki ajánlani egy viszonylag vékony, de jól dönthető konzolt közép vagy felső kategóriából. Íme egy kép, hogy mi is a gondom (balra a fix, jobbra a dönthető konzol):

    A szállításhoz soha nem veszek csomagolóanyagot, kizárólag újra felhasznált műanyagot és kartont használok (a ragasztószalag kivételével). Ha nem tudod újra felhasználni, kérlek, dobd a szelektív gyűjtőbe!

Új hozzászólás Aktív témák