Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ncc1701 #27353 üzenetére

    Nem. Ez, ami az MS oldalán van, ebben elvileg nem csak az SP1, hanem az összes azóta megjelent rollup frissítőcsomag benne van egészen pár hónapig ezelőttig. Lehet rosszul tudom ezt a részét, de ellenőrizni nem tudom.

    Amit ilyen pár dollárért lehet venni termékkulcsot, azzal lehet simán aktiválni a Win7-et, de az MS oldaláról letölteni nem lehet, mivel nem fogadja el a kulcsot, érzi rajta hogy OEM, vagy valami generált kulcs, és nem eredeti dobozos retail kulcs. Nem az a genyóság, hogy kulcsot kérnek a letöltéshez, hanem hogy csak a dobozosat fogadják el, ezzel pedig a legális Windowst használók zömét is kizárják. Ezért írtam, hogy az aktiválásról tudnánk gondoskodni, a telepítő van csak ilyen elcseszettül megoldva.

    Na mindegy, akkor maradunk az Win7 SP1 MSDN-nél és felmennek rá a nagy rollup update csomagok, az még gyorsít egy kicsit a dolgon, hogy nem kell 300 frissítést letölteni, hanem elég csak pár nagyobb rollupot feltenni, meg rá pár frissítést, de így is egy elég kulturálatlan megoldás.

    Tényleg nem is értem a MS-tot, az ő érdekük lenne, hogy az emberek minél frissebb, minél tisztább iso-kat használjanak, így kevesebb letöltés érné a Win Update szervereket, amivel sávszélt takaríthatnának meg. Sőt, én az MS helyében GPG kulccsal aláírva kitennék friss iso-kat torrentre, hadd töltse mindenki, töltik a peerek egymástól, nem kell az MS webszervereit terhelni vele, meg a rengeteg frissítés lehúzásával. Ezt is valami öltönyös-nyakkendős dákófejű találta ki, gondolom még szép tortadiagrammos prezit is nyomott róla az MS értekezleten, hogy ezzel a kulcskéréssel mennyire kibabrálnak a warez táborral :W

    És nem is az, hogy nem tudják megoldani, mert a Win8.1-nél és Win10-nél kulcs nélkül is le lehet tölteni az iso-t, és egy 5 fontos OEM kulccsal simán lehet aktiválni. Nem értem a Win7-nél miért kell genyóskodniuk, főleg, hogy pár hónap múlva úgyis lejár a támogatása, és onnantól éles rendszernek nem lehet használni, csak offline legacy progik futtatására és retrózásra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák