Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz FőDudu #13732 üzenetére

    OTDR a cucc neve, amit keresel. Optical Time-Domain Reflectometer. És igen, cirka méter pontos, de lehet, pontosabbak is vannak már, de minimum 1-3 méter kell nekik, hogy hosszt mérjenek.
    Fénytörés alapján, a visszavert jel alapján "becsül", de elég jól.
    A hegesztő meg olyan, hogy előre kell a zsugorcsövet ráhúzni, és akkor összehegesztés után zsugorodik, a benne lévő fémszál meg tartja a kötést.
    OTDR van a kezdő kínai szettekben is, meg ilyen szálkereső piros ledes lámpa. Nagy kábeltömegben hasznos lehet, vagy ha nincs rendesen cimkézve a rendező.

    A hegesztéses kötéshez kell még szerintem a 8 általános, de van olyan fali szerelvény, amihez már egy 14éves, kis kézügyességgel rendelkező gyerek is elég.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • Jahno

    őstag

    válasz FőDudu #13732 üzenetére

    Néha én is Szegedről rendeltem arcokat, ha 20 végpont környékén volt a dolog, mert olcsóbb. És jó fejek, az fontos. Aztán amikor ekkorát kerülnek akkor lehet pár céget összeszednek, vagy csinálnak 1-2 drágább kötést is. Bár a majom kicsit túlzás, mert nem tudja melyik mire jó és ahhoz sem árt gyakorlat, hogy milyen mozdulattal fogd meg a kuplungot, merrefelé tekeredik a mazzag, melyik irányból érdemes feszegetni az uborkát és miért ne feszegessük :-D Mert a gépbe dugás előtt azért még akadt pár mambódzsambó, főleg mikor 2 szolgáltató 1es érpárát kell összekötözni (:-

    Práteraszos kedvenc kocsmárosom is ilyenek miatt csukta be a boltot, hozzáverődött egy kábelezős brigádhoz aztán hirtelen a napi 16 órás lendületben találta magát.

Új hozzászólás Aktív témák