Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz blueboi69 #122515 üzenetére

    Szomszédnál is vakartam a fejem, lett vagy 10+ kör, de majd összeszámolom. Elosztó nem lett túl szép, de legalább minimális a szabálytalankodás.

    Eleve van egy műhely rész, az kapott egy 20as biztit, hogy bentről is áramtalaníthasson. Pince is kapott egy kicsit. Odabent a nappalihoz a dugaljakat is ad-hoc kezdtük kitalálni, akkor az szinte mind 1-1 kör volt. Meg építés alatt az elosztó oldalára kicsaptam egy biztire dupla dugaljat, hogy abból legalább tudunk működni.

    Konyhában a mikró/bizbaszok egy kör, világítás egy kör. Kábelezésileg sem jöttem volna ki másképp. Háznak van egy "hátsó" része, az kapott egy külön kiselosztót. Előtér, 3 szoba, fürdő, ott világítás + dugaljak és innen megy egy combosabb kábel a sütőnek.

    Végén tán feliratozzuk is.

  • Jahno

    őstag

    válasz blueboi69 #122515 üzenetére

    Miközben szomszéd csoportból, hogy kinél mi:
    "
    Nálam 7 áramkör megy a konyhába:
    konyha dugalj/páraelszívó 2,5 16A
    konyha lámpa 1,5 6A
    mosogatógép 1,5 13A
    sütő 2,5 16A
    hűtő/mikró 2,5 16A
    tűzhely 2*2,5 2*16A

    Ezek vegyesen mennek falban csőben, álmennyezetben falon kívül csőben és 4-5 dobozon mennek át kötés nélkül. Az áramkörök fele nem megy huzamosan nagy terheléssel (lámpa, mosogatógép, hűtő/mikró) és ezek kényelmesen elfértek 4 csőben, de van ahol rövid szakaszon be vannak szuszakolva 3-ba. De nem tud menni egyszerre az összes, elméleti maximumokról beszélünk.
    Ahol lehetett 1,5-2,5 megy egy csőben, a pillanatnyi fogyasztás nagyon rövid ideig éri el a korrekcióval csökkentett értéket (egyszerre előmelegíted a sütőt maxon, 4 rózsán főzöl, mikrózol, épp hűt a hűtő és még a mosogatógép is fűt).
    De ha összesen van 45A betápod, akkor elvben sem tudod elérni a 6*16*0,5=48A-t, ami a 6 áramköröd elméleti maximuma lenne"

  • Sipi-

    tag

    válasz blueboi69 #122515 üzenetére

    Ez a régi lakásunk és valójában itt is annyi van csak (bár ez csak 60m2). A bal oldali egyben egy 3-as, a sütő és főzőlaphoz. A jobb szélső pedig a tárolónak a megszakítója (3 szinttel lentebbi tárolóba innen van húzva kábel a konnektorhoz és lámpához). A többi a lakás érdemi része. Nincs is jól elosztva, bár mióta a porszívók 1000 watt alattiak, azóta nem csapta le :)
    Az új lakásunkban 11 megszakító van, az már viszont jól elosztva. Bár a mosogatógépnek és a mosógépnek van külön-külön egy-egy. Nem tudom, hogy ez valami szabvány-e vagy a tervező megszokása volt. :F

    https://www.ferfiakonyhaban.hu

Új hozzászólás Aktív témák