Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Phülöp #113434 üzenetére

    Idebent a héten gyanúsan nagy a csend, majd jövőre kapsz fröccsöt. Egy rendesebb helyen :DDD

    Éppen azt lesem, hogy gyárban filetárolással atom durva arányokat érünk el és ha már itt NASozunk, akkor érdemes lenne meggondolnom, hogy nem 16 terás lemezre gyúrok odahaza, hanem a meglévő 8 terásra bekattintom az opciót és lehet kiesik belőle az, ami arány a gyárban is:

    Viszont ez előre nehezen terjeszthető és új OS-t kellene telepítenem, minimum win 2012re, valamint igényelne 16 giga memóriát is. Vagy spórolok még kicsit és 120ezer a merevlemez, csak annak fele kicsi és ár/értékben aránytalan, viszont így nagy része évekig parlagon fog heverni. Elég nehéz optimalizálni, lehet filmeznem kellene és akkor garantáltan minden is tele lesz :C

    A meglévő 8ra ha kiférek, akkor annak a mentése ott lenne 16on is, hogy ha valami dől, akkor megmaradjon. Utána a NAS kidobható, viszont azt a pár filmet is arról tudom megnézni,amit eddig néztünk. Szervert egyelőre nem szereti a droidos doboz.

    Egyik jobb arccal lehet megdumálom, hogy ha egy elfekvő vasunk felszabadul akkor otthoni cuccaim felmásolom és meg lehet nézni milyen aránnyal jönnék ki belőle, utána már egyszerűbb újratervezni, így kiokoskodtam, hogy ha a 16 terásat normál módba telerakom, akkor annak a mentése bőven kiférne a 8asra. Persze van OpenMegoldás is, amit lehet nem most kezdenék el megfejteni, vagy NASt lecserélni FreeNASra, amit megint minek és a végén sok kavarással meg idegbetegséggel csak valami drágább megoldásnál kötnék ki. Ennyire már ismerem magam :U

    Odahaza most esténként nagyon csúnyán beletörlök a 100ezer éves fotós mindenfélés elvekvőkbe. Utána kiszámoltam, hogy 3 óra válogatós melóval megspóroltam kb. 16 forintnyi adattárolós költséget. Ha elszámoltam egy nullányival, akkor is 160 forint merevlemez, áááááá.....

Új hozzászólás Aktív témák