Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DGery

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy makroban szeretném a segítségeteket kérni, mert egy részen elakadtam..

    Adott két munkafüzet de az egyszerűbb és átláthatóbb kép kedvéért 1 oldalra tettem mindent, a több munkafüzetre küldést megoldom.

    PLAN tábla. 3 oszlop, egy egyedi azonosító, egy hozzá tartozó név és egy 1 alatti szám. Itt minden "A" oszlopban lévő azonosító különböző.

    REAL tábla 2 oszlop. "F" oszlopban lévő azonosítók megegyeznek az "A" oszlopban lévővel, de kevert sorrendben, többször is előfordulhatnak, illetve lehet olyan eset is, ahogy az "A" oszlopban lévő azonosító nem szerepel "F" oszlopban.

    A cél:
    SUM táblára átmásolni a PLAN tábla tartalmát (ezt a részét megoldom), majd az "F" oszlopon végigmenni, és az egyező "J" oszlopban lévő azonosítóval egyező sorba bemásolni a "G" oszlopban lévő számértéket (példában "M" oszlopba). Ha már van ott számérték akkor pedig ahhoz hozzáadni.

    A példában "F" oszlopban AB-1-ből (SÁRGA) 2db van, "G" oszlop értéke 8 és 6.
    "J" oszlopban megkeresi az AB-1 azonosítót, és beírja a 8-at "M" oszlopba.
    "F" oszlop következő sora AB-6, beírja
    majd a következő szintén AB-1, aminek az értéke 6. Ezt is másolná, de mivel nem üres, így a 8-hoz hozzáadja, és 14-et ad meg értéknek.

    Köszönöm előre is a segítséget! :)

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz Delila_1 #48480 üzenetére

    Sziasztok!

    Először is szeretném megköszönni a fentebbi segítséget.

    Most újból elakadtam, bár ez nem makro téma...

    Adott egy táblázat aminek az A oszlopa egyenesen egy másik táblázatból jön, és vannak egyezések melyek száma változó.
    Próbáltam az ismétlődések eltávolítása gombot, de mivel képletekkel az érték másik táblából jön, arra hivatkozik, stb így mentés után újra minden megjelenik.

    Van olyan képlet, ami az ismétlődéseket figyelné pl az "A" oszlopban, és ha egyezés van, akkor a második, 3ik, stb ismétlődő elemet ne írja be a "C" oszlopba?
    (Persze ez is egy jóval bővebb táblázat, de a többi részét már megoldom) :D

    Köszönöm :)

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

  • DGery

    aktív tag

    válasz lappy #48489 üzenetére

    igen, ez igaz, de....
    jó lenne, ha nem kellene minden egyes alkalomal eljátszani, mert akkor naponta 40-50 alkalommal kellene ez a másolás-beillesztés....

    by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

Új hozzászólás Aktív témák