Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TrollBalint

    addikt

    válasz azopi74 #25793 üzenetére

    Hello,

    Válasz a kérdésedre, én azokat a függvényeket nem használtam még, de ezeket a 'named table' -ket szerintem ezentúl használni fogom, tényleg jobban átlátható egy képlet :)

    Viszont van egy gondom. A kiindulási cella tartalmaz időt is. Ez egyelőre fixen 16:00. Az első fülön, ahol fel vannak véve a napok, ott csak nap szerepel, mindegyik cellához hozzáadni nem biztos, hogy jó ötlet, mert idővel ez az idő lehet változik. Átmeneti megoldásnak viszont most ezt választottam. Átalakítható a képleted úgy, hogy az időt ne vegye figyelembe a kiindulási cellában? (Nem akarom onnan kitörölni, mert más műveletekhez meg kell az idő). [Megjegyzés: még se jó, ha hozzáfűzőm a 16:00 a DayType táblához, mert akkor hibásan mutatja valamiért a munkanapokat és a szabadnapokat]
    A pontos feladat úgy szól, hogy van egy kiindulási cella dátummal (nap és idő is) valamint van egy másik cella amitől függően 6, 7, vagy 3,75 napot hozzá kell adni. Ez utóbbit igazából vehetjük úgy, hogy 4. nap délelőtt 10 óra, mivel nagyon ritkán fordul elő, szerintem még belefér a kézzel való szerkesztés.
    Fferi50 makrója szépen lekezeli, hogy a kiindulási cellában ignorálja az időt, de képlettel nem tudom hogy lehetne ezt korrigálni. (Esetleg ha más megoldási javaslatod/javaslatotok van, arra is vevő vagyok.
    Köszi,

    [ Szerkesztve ]

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Új hozzászólás Aktív témák