Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TBT

    addikt

    válasz i2k #143628 üzenetére

    Nekem ez most még kimarad, bár csak PC-n menne úgy is (PS5 még nincs bejelentve).
    Május végén még bőven elleszek egy másik játékkal (amiről idehaza sok helyen nem szabad beszélni). ;) De a GamePass-nek hála olcsón is hozzá lehet majd jutni Senua új kalandjához.

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

  • cyberkind

    félisten

    válasz i2k #143628 üzenetére

    Azért a nézés és a játék, főleg egér billentyűvel full más dimenzió…

    Paranormal Cocktivity

  • tag

    válasz i2k #143628 üzenetére

    Játéknál azért még kevés hányásról hallottam a 60 fps miatt, nagyon mások lehetnek az arányok. De egy csomó játékban van 30 és 60 fps-es mód is, esetleg 40 is. PC-n meg bizonyos határok között te döntöd el. Itt egy darabig nem lesz lehetőség 30 fps fölé menni, meglehet, új konzolhardver nélkül soha, és a VRR a tévében sem segít, ha nem közelítesz rá eléggé a 60 fps-re.

    A cinematic experience-re hivatkozás egy lehetőség elvétele esetén mindig bullshit szokott lenni. Nem baj, az egész folytatás fölöslegesnek tűnik, és Game Passban kipróbálhatom/letudhatom, PC remélhetőleg 60 fps-sel is, mielőtt elfelejtem a Ninja Theoryval együtt örökre.

  • Crus

    őstag

    válasz i2k #143628 üzenetére

    Így van, az emberek különböznek. A nejem pl. megőrül a 60 frémtől még játékokban is, a 24 és 30-at csípi. Én meg MINDEN filmet szaggatósnak látok és ezen a tv mozgás kompenzált képkocka-interpoláció megoldásai se segítenek sokat. A 60 frémet igénylem, ha tudja a hardver, de megértem, ha nem tudja (Switch) és akkor átszellemülök... nem egyszerű. Főleg a jó után újra a rosszat megszokni pár nap kérdése.

    Filmek/mozik esetében elviselhető a 24-30 frame, mert ezt szokta meg a világ, de játékok esetében már egyre kínosabb. Megértem, ha egy ezer éves rom hardveres N. Switchen 30 frame valami, mert az úgy kb. annyit tud setöbbet, de egy Hellblade 2 esetében 2024-ben ilyet benyögni, hogy 30 frémes cinematic experience... hát az elég földműves szint. Pont a fejlesztőknek illene tudniuk, hogy az emberek különböznek, így sokan lesznek, akik gyűlölni fogják 30 frémet experience-t...

    Bár 12 éves cikk, de azért van benne egy rakás rettenetesen szubjektív őrület :-/

    "A 24 frame/mp filmvetítési sebesség azért működik ilyen jól" - Nem. Nem működik jól. Az ÖSSZES film szaggat nálam, egy szemrák. Gyűlölöm. És igen, az emberek ezt szokták meg! Ez nekik a természetes. Ettől ez még nem jó és mocskosul elavult!

    "Amikor egy 2D-s képet látok, választhatok, hogy hol hagyom elkalandozni a szemem" -

    A 2D filmeknél, főleg a moziban(!) a látott kép cirka 30%-a homályf0s. Igen, körbe a széleken, mivel az optikai az olyan, hogy nem palacsinta, hanem domborodik... Hogy ez valakinek jó, hát azé' az olyan izé... má' nagyon izé'.

    3D: A hagyományos mozikban tolt 3D kula. Életlen rettenet. Az IMAX nyilván frankó... ööö... frankóbb, mert lenne még annak is hová fejlődnie vastagon.

    "Egyáltalán nem azonosultam a szereplőkkel." - írgya'.

    A Jackson-féle !3! részre elszenvedett Hobbittal kínozni lehet. Nem, hogy dettó nem azonosultam a szereplőkkel, hanem már 1 évvel később nem emlékeztem arra, hogy mit is láttam. És ez véletlenül se a 48 frame miatt volt, hanem mert pénznyomdát csináltak belőle.
    Nem úgy a LOTR trilógia esetén, ami egy mestermű. Hobbitot nem bírtam még újrázni, a LOTR trilógiát meg számtalanszor láttam már. Anno moziban néztem meg, ráadásul szándékosan ilyen utolsó vetítések egyikén fényes nappal, hogy kevés legyen a kretén és életem LEGNAGYOBB mozis élmény... nem 1x bekönnyeztem a gyönyörtől.

    2D-s mozira írja: "A kép filmszerű volt."

    Mert ez szokta meg. Mert olyan, mint a nő akit vernek 20 éve, de jó képet vág hozzá, mert megszokta... mert már el se meri képzelni, hogy milyen lenne másképp, mert ezt ismeri. (Amúgy ez az egész ország él egy ilyen elcseszett illúzióban, hogy hát jó ez a rakás sz@r, mert lehetne ennél sokkal nagyobb sz@r és akkor az még rosszabb lenne. Pathetic.)

    Beszél még arról, hogy mennyire is jó a mozgás elmosás, de erre már nem bírok mit írni, mert sírva röhögök azon, hogy ilyen birkák bárhol teret kapnak a baromságaik megosztására.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák