Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Felmentem a Glacialtech oldalára, és itt vannak ilyen elsősorban HTPC-hez kitalált hőcsöves hűtő modulok: [link]
    Egy gyengébb gépet simán el lehetne hűteni ilyesmivel, de van valami ötletetek, hol lehetne ilyeneket kapni itthon ? :F

  • atesss

    addikt

    válasz Osibaa #7563 üzenetére

    Miért, a "tailor-made" mit jelent ?

    De egyébként nem pont ezekre gondoltam, hanem csak ilyen hőcsöves hűtőmodulokra, teljesen mindegy, hogy milyen gyártótól, csak valami olyan, amit lehet itthon kapni.
    Vagy ha más nem, esetleg Ebay-ról beszerezhetően.
    Mi az ilyen tipusú hűtőmoduloknak az összefoglaló, univerzális neve ? (pl. amit google, vagy ebay keresőszónak tudok használni)

  • atesss

    addikt

    válasz Bitlisz #8275 üzenetére

    Én is hasonlóban gondolkodom, csak én a DVB-T mellett DVB-S kártyával (UPC Direct).
    "időzített felvétellel (HD is, gép felébresztés...stb) és Timeshift-el."
    A felébresztésben mire gondolsz ?
    Mert azt lenne jó megoldani, hogy csak beállított időzített felvételkor ébredjen fel a gép.
    Erre van ötleted ?
    Én most külső mikrokontrolleren is gondolkozom, ezt tanulom most a Kandón (Atmega 128), de még csak az alapokat egyenlőre egy 3. féléves tárgyból.

    Illetve (főleg ha ezt a felébresztést nem tudom normálisan megoldani) DC Atom + Ion-on is gondolkozom. Pl. Asrock A330.
    Csak itt megfelelő lejátszó kellene, hogy elvigye a legerősebb 1080p-ket is a GPU-val.
    Vagy te milyen szoftverkiépítésre gondolsz ?

    80-100W az rengeteg (legalábbis ha az Idle-re, vagy a DXVA-s lejátszásra gondolsz).
    E3300 + Gigabyte G31/G33 + HD4670 + jó hatásfokú (80+-os) kis (250W) táppal alulfeszelve lementek simán IDLE 50W alá.
    DXVA-nál nemtom pontosan, de szerintem biztos nem több 60-65W-nál.

    Sapphire HD4670 első verzióján, ami a PH tesztben is szerepelt: link
    2db DVI van, ami HDMI-re passthrough-al átalakítható. Illetve VGA-ra is szintén.
    Emellett van rajta TV-Out. Én is pontosan ezért vettem ezt a típust (szerencse hogy találtam használtan áprilisban), sajnos az újabb 4670-eken nincs már. 5000-s szérián meg már elméleti lehetőség sincs a TV-Outra. :( (ezért én nem is cserélem le egy darabig a VGA-mat).
    Alacsony fogyasztás ok (persze néhány W-ot talán nyerhetsz egy abszolút Low-end karival, de sajnos már azokon se nagyon van TV-Out).
    Low profile: hát ez nem az, de lehet létezik, bár sajnos kétlem hogy TV-Out-al. A 2 kimenet miatt DVI+HDMI a valószinű.
    "- Képes legyen gyorsítani a HD videókat (nvidia ajánlott, mert lehet hogy linux lesz a vége)" hát ez Ati, úgyhogy erre nem jó.

    Másik lehetőség VGA-kompozit átalakító, ilyen 10e körül már lehet kapni.
    De az azért szerintem elég sok. Plusz nem tudom milyen a képminősége.

  • atesss

    addikt

    válasz hati #8295 üzenetére

    Ez tényleg működik így ! :Y
    De hogy mekkora hülye vagyok hogy erre nem jöttem rá. :W
    Ezer hála :R

    Csak majd a felvevő programot rá kell venni, hogy ugyanígy fel tudjon ébreszteni, és a felvétel végeztével visszarakni készenlétbe.
    Meg azt is meg kell oldanom, hogy a HD4670-em Rivatunerrel leszabályozott ventilátora a készenlétből így felébredés után álljon vissza az előtte lévő (leszabályzott) értékre.
    Beállítottam már a Rivatunerben, és ha a bekapcsológombbal hozom vissza készenlétből, akkor működik is, de ha feladatütemezőből indított feladatra ébred fel, akkor meg nem megy :F

  • atesss

    addikt

    válasz sb #8297 üzenetére

    Az első bekezdésben teljesen egyetértek.
    Csak akkor legyen rajta TV-Out !
    Nekem az sem baj, ha csak pl. érintkezőként van az alaplapon (mondjuk itt az árnyékolás problémás lehet), csak legyen valahogy.
    Azért elég nagy kibaszás amit csinálnak a videókártya gyártók a TV-Out elhagyásával, és most nem csak a HTPC-re / integrált VGA-kra gondolok. Pl. az 5000-s Atiban már elméleti lehetőség sincs a TV-Outra.
    Lehet mondani, hogy nyugaton persze nem az a helyzet mint nálunk, ott mindenkinek LCD-je / Plazmája van már. De én ezt kétlem, aki vett pl. egy 70-82" profi képcsöves TV-t, az ott se hinném hogy rögtön rohan lecserélni.
    "Mert én nem erőltetném, ha nem muszáj. " Hát sajnos jelenleg muszáj.
    Legalábbis nekem nincs sajnos más ötletem. :F

    "Még ha most nincs is digit bemenetes TV-tek, előbb-utóbb gondolom várható, hogy lesz."
    Hát sajnos 1-1,5 éven belül nem valószinű hogy lesz rá pénzünk.
    Főleg hogy ide elég nagy kellene, 100cm fölötti. Szart meg nem akarok venni.
    Illetve esetleg olcsón igen (de akkor is csak kicsit), de mikor várható, hogy 50e alá csökken egy 82cm-s használt pl. Samsung B630, B550 (remélem jól rémlenek a nevek) ára ?

    És a HD álltalában egy nagyobb CRT TV-n is egy kicsit azért jobb minőségű.
    Meg néha gépen nézem meg, ott meg kell a 720p.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Nem volt egyszerű megtalálni az XBMC-vel legjobban foglalkozó topicot, de remélem ez az.

    XBMC-t (legújabb) + Androidos Remote-ot (Android 2.2, asszem egy HTC Wildfire) használnék, nem otthoni célra.
    Egy kivetítésnél kellene két (esetleg három) videófájl közt átváltani, néha hangerőt állítani, vagy esetleg beletekerni az egyik (1 óra pár perces) médiába.
    Windows 7 alatt már működik a dolog (bár nem tökéletesen), de ez csak ideiglenes dolog, mert a végleges gépen Ubuntu 12.04 fog futni.
    Se a Win, se a Linux verziónál nem tudtam normálisan médiát beimportálni. Megadom az átfésülendő mappát, és a szabályokat, de semmit sem talál...
    Windows alatt egy elég nagy kerülőúttal (VLC-be hozzáadtam a fájlokat, onnan mentettem egy asszem M3U lejátszólistát, majd ez bemásoltam a User Config mappába a Playlistekbe), de megoldottam az "importálást".
    Linux alatt viszont ez sem akar menni. :F
    Sajnos mivel egymás utáni lejátszásról van szó (magától is átlépjen a következőre kijelzőn megjelenő felirat nélkül + Remote-al is lehessen 1 gombnyomással léptetni), a lejátszólista szükséges - nem lehet csak a mappát megnyitva lejátszani.

    A másik probléma, ami a Windows alatt futó XBMC-vel előjött már párszor (Linux alatt még nem teszteltem túl sokat), bár lehet hogy a remote hibája:
    Beragad az egyik "nyílgomb", és a kijelzőn is ez látszik (mintha folyamatosan nyomnám pl. a lefelé gombot mondjuk a média megnyitásánál - és így lépked a listán).
    A PC-nél ülve egérrel és billentyűzettel is alig lehet "megfogni" a lépkedést. Ha sikerül másik menüpontra rálépni, akkor is még lehet megmarad ez - és csak a 3.-4. hasonlóan nehézkes menüpontváltás után jön helyre.
    Van valami ötletetek mitől lehet ez ? :F

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #24068 üzenetére

    Ezt a problémát azóta már sikerült megoldanom. Baromi egyszerű volt - csak hozzá kellett adni a "Most Játszott" listához, majd azt a listát elmenteni - , csak én nem néztem körbe eléggé.

    Viszont adódott még egy megoldandó probléma:
    A rendszer két monitort használ.
    Azt kéne még megoldanom, hogy ebből az egyiken (másodlagos, VGA csatlakozón) jelenjen meg az XBMC.
    A másikon (elsődleges - a "tálcát"/menüt tartalmazó; DVI csatlakozón) pedig megjelenhet minden más program.
    A rendszer egy Ubuntu 12.04, a VGA egy NV9400GT, a (3 hete legújabb) XBMC, és a (3 hete legújabb) NV driver (apt-get install nvida-current).

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #24344 üzenetére

    Windows esetén oké.
    Bár ott sem teljesen, mert néha ott is akadnak problémák abból, hogy melyik alkalmazás melyik monitoron nyílik meg.

    Ubuntu alatt is beüzemeltem egy ilyen kiterjesztett asztal szerű dolgot - bár még nem ismertem ki annyira mint windowsnál.
    Vagyis lényegében probléma ugyanúgy az, hogy melyik monitoron jelenjen meg az XBMC.
    Eddig olyat sikerült elérnem, hogy 1.) az elsődlegesen jelenjen meg; 2.) a két monitor "között" jelenjen meg - azaz az XBMC fele az egyik monitoron volt, fele a másikon...
    Lehet ha nem teljes képernyőben futtatnám, jobb lenne a helyzet ?
    Csak akkor meg látszódik az ablakkeret, aminek nem kellene.

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #24351 üzenetére

    Köszönöm, ment a kérdés az Ubuntu topicba.

    Amúgy itt a fórumon kb. mekkora arányban lehetnek a Win-es, az asztali Linuxos, és az ARM-os Linuxos (Rapsberry, stb.) XBMC felhasználók ?

  • atesss

    addikt

    válasz slashing #24358 üzenetére

    Ismerős használ ilyet, és szerinte tökéletesen megy.
    720p-s HD filmek is mennek, amit próbált.
    Két ünnep közt itthon lesz, majd kikérdezem úgyis Rapsberry témában.
    Illetve én is kapok karácsonyra egy Rapsberryt, úgyhogy én is ki fogom majd próbálni az XBMC-t rajta mindenképp, aztán beszámolok.

Új hozzászólás Aktív témák