Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cekkk

    veterán

    válasz Pgabor79 #25035 üzenetére

    Ha nem kell a 3D akkor bőven elég egy A4, legalább is ami nekem van Llano azzal még soha semmi bajom nem volt, nem akadt semmi és még 24p is van :DDD

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Pgabor79 #25035 üzenetére

    No, akkor én mit vennék :)

    Szerintem az eddig ismert infók alapján bevállalhatod az I3 4130T-t egy H87 lappal.

    AMD esetén Richland és Kabini mellett döntenék, amit még tovább boncolnék felhasználás szerint.

    3D, video renderer és egyéb processzorigényes felhasználás mellé 4 magos családból válogatnék, mint pl: A8-6500(65W), AMD A8-6500T(45W), AMD A10-6700T(45W)

    Csak HTPC-nek minden bizonnyal egy 2 magos A6-6400K is elegendő lenne, valószínűleg BD3D is megy vele, ha az előző Trinity generációt gazdagító A6-5400-zal is ment. Mindegyik említett APU-hoz FM2+ alaplap szükségeltetik, pl a 3 év garis GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H vagy ehhez hasonló lapok kielégítenek minden igényt.

    Tovább lehetne bonyolítani, ha megvárod a hamarosan (jan 14?) boltokba kerülő Kaveri APU-kat, melyek az előzetes infók szerint 20-30% teljesítménynövekedést hoznak CPU és GPU terén is, az előző Trinity és Richland generációhoz képest. Plusz az új generációnak köszönhetően olcsón hozzájuthatnál FM2 Trinity proci-lap pároshoz is.

    Harmadik opció is lehetséges, ha HTPC felhasználáson kívül nem nagyon használnád más, erőforrásigényes alkalmazásokra. Ebben az esetben a 15-25W TDP Kabini Platform lehet megoldás. Ehhez egy FS1b tokozású alaplapra lesz szükség, melybe 4 ill 2 magos Athlon és Sempron procik építhetők. Csavar, hogy ezekre márciusig várni kell, ahogy az integrált processzoros (A6-5200 és tsi) Kabini SoC APU-kra is.

Új hozzászólás Aktív témák