Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #26907 üzenetére

    Ezt Abunak írd. :)

    Bár elvileg egyébként nem feltétlenül kamu. Legalábbis a korábbi APU-knál valóban magyarázható azzal, hogy nem a konnektor oldali teljesítményt adják meg és a körítés, lap, stb is többet eszik. Határesetben kijöhet, hogy valóban nem lépi át a TDP-t. (pl. 80W-t mérsz konnektornál, az kimenő oldalon max 70W, ahhoz is 90% körüli hatásfok kell, rendes tápnál 80%-al számolva inkább 64W. Ebből egy SSD, ramok, 1-2 venti 6W körül elvisznek, a 45W-ot levonod, marad 13W a lapra.)

    Egy biztos: ha TDP akkor az Intel kamuzik. Ha másért nem, mert az 53-55-65W-os procijaik közel sem fogyasztanak ennyit. :D G2020 55W TDP-vel és a komplett rendszer (lap+ssd) + a táp fent írt veszteségével együtt is 35W Prime alatt? Oké, a GPU nem volt épp hajtva, de azzal együtt sem lett volna 40-45W felett az egész gép.

    Egyébként AMD-nél azt sem értem miért feszelik így a procikat.
    A6-3620-ra Prime95 alatt:
    gyári default 84W
    alulfeszelve: 54W
    alulfeszelve és 1.8GHz (2.2 + 2.5 Turbo helyett - ez kb. az 5350 teljesítményszintje) 39W (míg az 5350 45-46W).

    Szóval van benne tartalék. A GPU-t is alulfeszeltem, tehát nyilván egy cpu+gpu load tesztben még nagyobb javulás lenne a mérésekben.

    szerk: Egyébként az általam mért 84W-nál is kb a számítással megegyező az arány. CPU+GPU-ban lehet max 90-95W, paneltáppal mértem, kb. 90% hatásfok, levonva a sallangokat és a 65W TDP procit itt is az jón ki, hogy a lap 10-14W között van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák