Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robez88

    tag

    válasz Francia91 #478 üzenetére

    Én Dell E6410-ről váltottam 8560W-re (2820qm + 16GB Ram + Quadro K2100m + 256GB 850PRO). Abszolút előrelépés volt, nagyon elégedett vagyok a géppel. Programozásra, cad-solidwork tervezésre (munka) és általános napi dogokra használom. Méreteit tekintve egy kicsit furcsa volt a 14"->15.6" váltás, mert egy nagy dög a Dell-hez képest, de már megszoktam.

    A CPU és a VGA közös hűtőágon van, egy ventillátorral, szóval komoly terhelésnél meg tud jönni a hangja, viszont remelkül lehűti a 45W+55W-os CPU&GPU párost. Nálam újrapasztázás után (MX-4) superPI+Furmark 30 perces futtatás esetén a max CPU hőfok 84°C, GPU 76°C (54%-os OC-vel a GPU magon és kb 30% a memória órajelével!)

    Átlagos használatnál, ahol nincs komoly GPU igénybevétel, bekapcsolás után 10-15 percig elmegy passzívan utána minimum ventillátorfordulaton hűti a rendszert, szerintem egyáltalán nem zavaró. (BIOS-ba be lehet állítani azt is hogy hálózati feszültségnél automatán működtessen a hűtést).

    Windows 10 (Pro 64bit) - zel használom, minden tökéletesen működik, nem találkoztam semmiféle anomáliával. Windows 10-es topikban lehet olvasni leállítás, hibernálás, driver összeomlást problémákról, nálam nem fordult elő.

    A gyengébb kijelzőm van (1600x900, non-dreamcolor), ezzel is elégedett vagyok, fényerő-határok megfelelőek.

    A billentyűzet szerintem az egyik legjobb, két kézzel rátenyerelve sem lehet horpasztani, nagyon masszív, hosszú úton járnak a gombok, relatíve halk. Sok, több tíz oldalas beadandót írtam rajta, nem hiányzott a külső billentyűzet. Ami nekem zavaró/hiányzik az a kulzorbillentyűk méretei, illetve a billentyű háttérvilágítás (ez lehet orvosolni).
    Touchpad mérete tökéletes számomra, sokszor egér nélkül használom mert jól működik a multi-touch és a pozícionálás is. Hangszórókról sajnos nem tudok nyilatkozni, nem használom.
    ODD caddy-t vásároltam 6$-ért, abban figyel a merevlemez.

    Nem lehet váltani, dedikált GPU nélkül el sem indul a gép.

    Remélem tudtam segíteni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák