Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz _Pepe_ #2025 üzenetére

    Az a statikus/ciripelő zaj szinte mindegyik laptopnak a velejárója, bizonyos laptopoknál kevésbé, némelyiknél jobban halható (nekem is az EliteBook 6930p is ilyen és csak SSD van benne, sőt amik voltak nálam szinte mind zajosak voltak, némelyik jobban, némelyik kevésbé és csak akkor lehetett hallani, ha burkolaton kívül helyeztem üzembe), attól függ hogy az elektronikát milyen alkatrészekkel és azon belül milyen minőségű alkatrészekkel oldották meg, illetve milyen ugye a burkolat/szigetelés, hogy azt a zajt mennyire engedi ki.
    Én inkább azon csodálkozom, hogy ők ezt nem tudják, mint gyártó és ennek ellenére lefolytattak egy ilyen teljesen felesleges procedúrát.

    Azt nem tudom, hogy milyen SSD-re cserélték volna a pcie SSD-t, de szerintem hülyeséget csináltál, ugyanis az egy dolog, hogy papíron a SATA lassabb, mint a pcie-nvme SSD, de azt te igazából annyira nem fogod észrevenni (ezt a zajt viszont annál inkább, mint ahogy azt tapasztalhattad is), illetve bizonyos műveleteknél a pcie sem tud jobb értékeket produkálni, ellenben jobban melegednek általában, mint a SATA SSD-k, de mindegy most már.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák