Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orientcx

    őstag

    válasz glovasi #33403 üzenetére

    "Ha nem titok, mennyi volt a bekerülési költsége plusz mennyi munkaóra?"

    Nehéz lenne pontosan válaszolni, mert nekem sok minden volt itthon, amit nem kellett külön megvennem, de akkor megpróbálkozom egy becsléssel. A kiinduló fax a vateráról van, pontosan 483 Ft. A dobozt, miegymást különféle hibás, beszáradt printerek elemeiből farigcsáltam össze, ha vannak ismerőseid, tuti kallódik itt ott valami alkalmas darab, ilyenekhez nem kunszt ingyen hozzájutni, ezért ezt nem számolom. A működtető elektronika nagyjából egy logitech G15 klaviatúrából, és egy sima dell klaviatúrából származó vezérlő panelből áll. A G15-höz(a 11 is jó) kell egy kis szerencse, no meg türelem. Én kivártam, hogy valaki egy kis hibásat kínálgasson a ph-n, így kijött 2.800 pénzből, ha türelmetlen vagy, kb 6-8k az ára. A dellhez 200Ft-ért jutottam hozzá, ilyenekkel tele van a net. Van benne még egy rakás sok pólusú csatlakozó, hogy az esetlegesen szükségessé váló javításokhoz szét lehessen szedni, meg egy halom mikrokapcsoló, no meg kábelek, és ilyen-olyan apróságok, de ezek voltak itthon, így saccra kb1.5k, de legyen 2.000.A multi crew irányításához szükséges egység azért ilyen különálló darab, mert amikor kész lett a vezérlő, még híre hamva sem volt a multi crew-nek, így az utólag került rá. Mivel a vezérlőt szétszedni már nem volt kedvem, ezért azt az egyszerű megoldást választottam, hogy vettem a vaterán 700 Ft-ért egy dell notebookhoz való numerikus klaviatúrát, amit simán csak csatlakoztatni kellett a laptophoz, amin multicrewnek a második karakterem van betöltve. Össz annyit tettem pluszban, hogy 90 fokkal elforgattam, és megfeliratoztam. Ja, és a világítás volt még 850 Ft, mert a fax billentyűzete sajnos nem világítós kivitelű volt.
    Tehát:
    ....483
    +2800
    + .200
    +2000
    + .700
    + .850
    --------
    =7033Ft (hűűű, ez többe volt, mint gondoltam :) )

    A munkaórákat szintén nem tudom pontosan megmondani, mert nem folyamatosan készült, nagyon változó napi intenzitással, talán fogalmazzunk úgy, hogy egy picivel tovább tartott egy negyedóránál ;) ... úgy kb két héttel tovább. ;) De nyugodtan állíthatom, kitalálni azt, hogy mi hogyan legyen, és elkészíteni, az pont olyan szórakoztató volt, mint utána játszani vele. Olyannyira, hogy tőlem merőben szokatlan módon most még a pontos dokumentációt is megcsináltam hozzá, hogy két év múlva se kelljen újra megfejteni a dolgokat, ha netán elromlik benne valami.

    Vesa - "Én sajnos nem vagyok jó mechanikából, az elektronikát megoldom"

    Akkor keress egy olyan hibás, vagy már nem használt valamit, aminek van kész doboza, a belseje meg úgysem látszik ;)
    Szerintem nagyon jó móka :K

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák