Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz BBéci #35599 üzenetére

    Nekem Li500-as van ami 4 akkus de ha ezt veszed javaslom inkább az EU plug verziót ;)

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

  • kner

    csendes tag

    válasz BBéci #35599 üzenetére

    Azt szoktam mondani, hogy mindent abban a munkapontban kell használni, ahol jó és egészséges. Egy 1 db 18650-es celláról működő (és ennek megfelelő méretű) lámpa az olyan 600...800 lumenre jó. A többi már medzsik és játék a számokkal.
    Nem olyan rossz ez egy ekkora lámpától. Sokmindenre elég tud lenni. Ha több kell, akkor nagy dögöt kell venni, több akksival.

    Töltőkről röviden a véleményem:

    - SkyRC MC3000 a hengeres akkuk töltőkirálya. Ez igazából már egy jól megépített battery analyzer, nem is pusztán csak egy töltő. Pusztán töltőnek megvenni drágállni szokták egyesek.
    Mindent be tudsz rajta állítani 10mV illetve 10mA felbontásban és a pontossága is elég jó (erről több cikket, youtube videót találni, ha érdekel). Elég méretes darab, így utazáshoz nem ideális. Itthon viszont csak ezt használom.

    - Opus 3100-at nem szeretem, mert PWM-ezik. Ez azt jelenti, hogy mindig ugyanakkora árammal tölt és süt ki (azt hiszem valahol 2...3 A között), csak a kitöltési időt változtatja. Kisebb akkuk ezt nem biztos, hogy annyira szeretik. De erről megoszlanak a vélemények. Ami viszont biztos, hogy e miatt a stratégia miatt pontatlanul mér kapacitást. Egyik kollégámnak van ilyen töltője (sok egyéb másmilyen mellett). Ő sok cellát kezel és mér, segway és egyéb elektromos hajtásos projektekben. Kíváncsiságból megmértük az OPUS pontosságát. Az ő példánya durván 10%-ot téved kapacitásmérésben. Mi ezt a PWN nemideális tulajdonságainak tudtuk be.

    - Nitecore D4-et szoktam ajánlani, ha jó ár/érték arányú, minőségi töltő kell. Erről tudni kell, hogy négy cellát képes tölteni, de csak kétcsatornás az áramgenerátora. Szükség esetén időosztásban használja a két csatornát a négy cella között. E miatt kettőnél több cella töltésekor duplázódik a töltési idő. Ez azonban nem von le semmit sem abból, hogy egy pontos, jó töltő. Beépített tápegységgel, aminek köszönhetően csak egy borotvazsinór kell hozzá és megy konnektorról, illetve szivargyújtóról is használható. Ez az utazótöltőm.

    - LiitoKala töltőket nem ismerem, de itt sokan szeretik őket.

  • kner

    csendes tag

    válasz BBéci #35599 üzenetére

    Ez a lámpa tud hosszabb ideig akkora fényerőt. És még a LED neve is éppen XHP35 HI.

Új hozzászólás Aktív témák