Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    Az utóbbi héten történt pár érdekes dolog velem.

    Hétfőn, Urbariát gyűlésen (közös, nem osztható földek kezelésének vezetőségi gyűlésén), az egyik résztulajdonosnak, kiesett a szemüvege a zsebéből. Este 8 körül, páran mobillal világítottak, jómagam előkaptam a "véletlen" nálam lévő Olight S2A lámpámat. Az üveget nem nagyon lehet látni, a keret meg csak pár mm széles, ezért inkább 10 m -nél rövidebb távról lehetett szó. A mobil fénye, mint tudjátok, elég gyenge, 20 lm fényáramon, az Olight már fényesebb volt. Az Olight eléggé szélesen világít, 10 m távon kb 5 m -es fénykörrel rendelkezik, de a szórt fénye is széles, kb 180°-ban bevilágítja a területet. Nagyban segített a szemüveg megtalálásában. :DDD

    Szerda, Csütörtök, Péntek, Vihnyén (egyébként a szobán MAGYAR nyelvű festmények voltak), a közeli dombokat bejárva vettem észre, hogy erre a környékre, elegek a gyengébb lámpáim. Az Armytek Predator PRO már túl szűken világított. Kanyargós ösvények, a fák között elég sűrűn voltak a bokrok, még így levelek nélkül, sem lehetett nagy távra ellátni. Ezért, mindjárt az elején, a Predator a tokjába került. Előkerült viszont a Fenix LD22, Nitecore MT20A, Armytek Prime A2 PRO. A Fenix LD22 -est átállítottam, hogy csak a hátsó kapcsolóval lehessen kapcsolni, és csak a 30, 300 lm fokozatokat. A Nitecore MT20A, Armytek Prime A2 PRO kezelése, alapból, kellemes, kézreálló, nem kell semmit sem átállítani. A Nitecore kicsit szűkebben, de messzebbre az Armytek kb ugyanazt a távot, sokkal, sokkal szélesebben világította be, mint a Fenix. A Fenix 2 fokozata végett pedig a legegyszerűbb kezelésű volt. Nem kellett hatalmas, nehéz lámpával járkálni, ezek nem világítanak messzire, mégis kellemessé tették az esti sétát a természetben. :D
    Éjjel, az ismeretlen környezetben, az Olight S2A foszforeszkáló markolata, időzített kikapcsolása, aranyat ért. Svédasztalos volt a vacsora is levessel együtt, mindent meg kellett kóstolni. A cégtulajdonos elég magas keretet szabott meg, ital fogyasztás címszó alatt (80 € / személy / nap). Az ingyen pia is segítette, hogy éjjelente gyakrabban keljen használnom a lámpámat. :DDD

    Szombaton, digesztort (szagelszívó, páraelszívó) cseréltem a konyhában a gáztűzhely felett. Ezeknek a belseje is már elég zárt. Beletettem az egyik vékonyka lámpámat, kb 100 lm fényáramra kapcsolva, az egyik légcsatornába, és már láttam is a csavar fejét. Fene fogja akasztgatni. Könnyebben felraktam mint az üzletesek a kiállított db -ot. :DDD

    Kellemes, fényes Karácsonyi ünnepeket és lámpákban gazdag Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák