Új hozzászólás Aktív témák

  • d4d

    tag

    válasz Ra3 #27615 üzenetére

    Nekem van 3-3db XTAR VP1 és VP2. Ezzel a hat töltővel 12db akksit tudok teljesen egyforma feszültségre tölteni, úgy hogy nincs 0,01V eltérés sem köztük (kis pihenő után 12x4.18V). Ezeken kívül van SP1, WP2h, VP4, MC1 Plus és egyik sem tölt 4.20V fölé (ahol van 4.35V-os opció ott az is hibátlanul működik, max 4.34V). Még nem volt velük probléma, igaz főleg csak VP1-eseket használom, ezek a megjelenés óta megvannak. Négy rekeszes töltőből is próbáltam párat, Fenix, Thurnite, Nitecore, XTARok, ezek közül is a VP4 volt a legjobb. Igaz nem tud 4x1A-t mint az olcsóbb XP4 vagy asszem a Fenix, Thrunite, csak 2x1A v 4x500mA, viszont nincs is a rekeszek közt 0.02 vagy akár 0.03V eltérés és nem is tölt 4.24V-ra mint a Fenix... Nekem meg ez többet ér.

    Ja és a feszültség mérés is eléggé rendben van a VP1/VP2/VP4-nél. A referencia mérőmhöz képest max 0.01V-os eltérést mutatnak. Hivatalosan asszem 0.03V a megengedett.

    Az hogy max 4.25V-ot is engednek sok li-ion cellánál az nem azt jelenti hogy egészséges is állandóan ennyire feltölteni. Az ideális a 4.18V max 4.19V lenne. Inkább kevesebb legyen, mint több (4.2x), az csak jót tesz az élettartamnak.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák