Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Léptem. Talán majd még délelőtt, ébredés után, benézek.
    Aztán ma éjjel nincsen láblógatás a neten, mert szombaton reggel vonatra szállok és irány Budapest.
    Megyek találkozni a többi íróval. Rég láttam őket.

    Visszatérve a Karácsony témához. Jegelem az ünnepet. Mert nincs értelme számomra a mostani élethelyzetemben. Persze sütök bejglit, meg tetszenek a karácsonyi kellékek, a gyertyafény, narancsok, a szaloncukor, a fenyőillat, mert műfenyőnk van néhány éve stb. De igazi érzelmi áradást már nem okoz. Igazi ünnepem, amikor búcsúztatom az évet, az október 31.-e. Ilyenkor levonulok a földecskémről, elteszem a kerti eszközöket és berendezkedek a tél átvészelésére. Aztán tavasszal kivirulok, még több hülyeséget hordok össze és élvezem az életet. :DDD Újra előkészítem az ágyásokat, veteményezek, tavaszi virágokkal pakolom tele a szobámat és olvadok.
    A Karácsony tekintetében parkolóban vagyok, és elgondolkodva nézem a hideg autómból a főút forgalmát...
    Aztán visszabújok inkább a takaróim közé és alszom tovább... Az élet pedig elmegy... De ki mondta, hogy mindenkinek kötelező a pörgés?!? Nekem jó így is. "Ha kacska a lábad, sose fogod megtudni, mit érez a sprinter elsőként a célban."
    Én egy ilyen másodvonalbeli álmodozó vagyok, beleragadva a tévedéseim mocsarába.
    Ez van. De emiatt sem kesergek. Megszoktam, elfogadtam. Számomra így is kerek az élet.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák