Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.Edit

    tag

    válasz KROK640 #37 üzenetére

    Ha együtt van többszáz watt kiszolgálására alkalmas táp és hűtés ki lehet pöckölni az órajel maximumot a technológiából egy-egy magra. Erre gondoltam.
    Teljes processzorra valószínűtlen, hogy lesz még ilyen, mert a felület/hőforrás egyre csökken és egyre közelebb kerülnek egymáshoz a hotspot-ok. Tehát nem lehet a hőt kellő sebességgel elvonni. Amíg kellő számú inaktív mag van, addig lehet a hőt(terhelést) egyenletesen szétosztani a fizikai felületen, de ez is csak egy kényszermegoldás a magasabb kihasználtság elérésére, mint az első.

    A 45nm-es időszakban volt is egy nagy bumm. Core2duo-ban volt rendesen tartalék, hűvösen és szépen is ment, levegőn. Sajnos a Quad és a Nehalem annyival el lett bonyolítva, hogy alapfeszen ill. erős kínlódás árán ment annyit mint a 45nm-es quad.. 1,4V/3,8-4GHz
    Szerintem jó helyre lőtték be a "jósok" azt az 5GHz-et, csak a kapkodással nem számoltak mert ezeket a többmagos dizájnokat már nem csiszolták addig, minta duo-t képesek voltak.

    Amúgy próbálkoztam annyit ezekkel a vackokkal, hogy már rég nem hiszek abban, hogy a(z önkényesen) magasabb órajel majd több problémát old meg mint amit okoz. :)

    [ Szerkesztve ]

    Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

Új hozzászólás Aktív témák