Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz L.Edit #20 üzenetére

    Emlékszem, hogy még 2001-2002 körül olvastam, hogy majd jön a TEJAS mag ami 5GHZ-es lesz, és 2005-re a Nehalemmel meg 10GHZ-en fognak vágtatni a procik.
    Akkoriban volt az elektrotechnika tanárnak az egyik órán egy elszólása : "a mai átlag otthoni processzorok 10GHZ körüli órajelen járnak", elnevettem magam, és kijavítottam, hogy majd 3-4 év múlva, de akkor igen.
    Ehhez képest eltelt 20+ év, és ugyanaz a 3-4GHZ-es alapórajelek vannak (ok, magasabb IPC-vel) mint amik 2003-2004 tájékán. Sőt, amennyire tudom az 5GHZ ma is csak tuningal van meg, azt meg 2005-ben a Pentium D-jeim is tudták.
    Sőt, manapság inkább az van, hogy a baseclockok még csökkennek is, elég összehasonlítani mondjuk egy 10400F-et meg egy 12400F-et.

    Mivel nem lehet mindent jól párhuzamosítani ezért igény lenne a magas(abb) magórajelekre is. Szó se róla, örülök neki, hogy 10 év "négymag" (sőt, inkább négy szál) holtpontjáról elindultunk a dinnyésebb irányba (ezt a kommentet is 12 szálról írom), de tudnék neki örülni, ha aztán egy nap mégiscsak birtokolhatnék egy 10GHZ-es processzort :) (még a tuning eredményeim is messze vannak tőle eleddig)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák