Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Sony7

    addikt

    válasz zitrone88 #488 üzenetére

    Okés, ezt a kocogtatós témát kipróbálom akkor. Nekem azt mondták annak idején, hogy meg kell tömködni kicsit a kávét, azért csináltam úgy. Nem tudom le merjem-e írni, tiszta ciki, de nem konkrét kávét vettem eddig, hanem, azt amelyik olcsóbb volt. :B Sárga tchibot pl szerintem nem is vettem. :)

    Ez az első célzottan vásárolt kávém, a Sparos, amit ajánlottál. De mondom, a harmadik már egész jó lett, ezt tömtem meg a legkevésbé, a következőt meg egyáltalán nem fogom.
    Kipróbálom ezt az előmelegített vizet lehet, bár nem tudom, lehet külön kéne. Először csak nem megtömni, aztán máskor ugyanígy, csak meleg/klórmentes vízzel.

    Érdekes, hogy amúgy érzem pedig a különbséget, csak magamnak nem tudok egy jó kávét készíteni.
    A munkahelyen pl ugyanabból a kávéból a Saeco finomabbat (aromásabbat) főz mint a Philips. (Mindkettő darálós).
    Egy alkalommal pedig erősen érződött valami karamellás illat/íz, kérdeztem milyen kávé van benne: "Ugyanaz, mint eddig". Hát persze. Tuti otthonról hozott magának valaki egy főzetnyit, csak nem mondta meg. Pedig jó volt (elsősorban) az illata.

    -

Új hozzászólás Aktív témák