Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaJaZo

    tag

    válasz TrueGooner #540 üzenetére

    Csak fogom a fejem azóta amit a frissitésről irtál. Tovább gyorsultak a játékosok és a passzsebesség??? Éppenhogy lassitani kellett volna, már előtte is inkább hasonlitott jéghokira, mint futballra... Gyakorlatilag csak egyérintőzve lehetett játszani, mint már régebben is irtam.
    Na, mindegy, én ezt már hetekkel ezelőtt elengedtem, 2649-ig fejlesztettem a csapatom, aztán egyszer csak eluntam az egészet. Ez egy idegesitő, unalmas játék, nem véletlenül olyan a megitélése a Steam-en amilyen. Ami alapjaiban el van rontva, azt már nem lehet toldozgatással,foltozgatással helyrehozni.
    Én azt nem értem, hogyan termel ez rengeteg pénzt a Konaminak? Ahogy már Te is irtad régebben, könnyedén, pár hét alatt nagyon erős csapatot lehet épiteni pénz nélkül is.
    Szóval meguntam, most jobb hijján, SP Football Life 2023-at tolom, igaz ez is sok sebtől vérzik, de még mindig sokkal jobb a játékmenete, mint az eFootballnak. Ebben is sokat csal a program, sokat egyértelműen a PES-ből exportálták az eFootballba.
    Értem én a programozók inditékát, a cél az lehet, hogy senki ne válhasson verhetetlen játákossá. Ugyanakkor a valós futballban sem verhetetlen egyik csapat sem, pedig a labdát nem valamiféle algoritmus vezérli, eFootballban is pattoghatna össze-vissza a fizika törvénye szerint, attól még nem lenne senki verhetetlen, sőt, éppen a labda kiszámithatatlansága a futball varázsa. Biztos vagyok benne, hogy meg tudnák csinálni, mégsem teszik...
    Azzal is tisztában vagyok, hogy a többségnek a csapatépités, a kártyázás a lényeg, a valósághű fizika kevésbé. Nekem meg ez a legfontosabb...
    Összességében, hosszabb távon nem hiszem, hogy a Konami megtalálja a számitását ezzel az elsősorban mobilra (grafika!) fejlesztett játékkal, úgyhogy arra számitok, előbb-utóbb elfogják engedni az egészet.
    Friss hir: az EA csak a Premier League jogokért 500 millió dollárt fizet a következő hat évre.
    Óriási pénzekről van itt szó, amit még az EA se tud kitermelni, ezért is szakitottak a FIFA-val.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz TrueGooner #540 üzenetére

    Na akkor gondolj bele mennyire forrt fel az agyvizem mikor ezek történtek. Először azt hittem valami network lag és delayelt az input, mert amikor észleltem, hogy nem az történik amit nyomok akkor reflex szerűen elkezdtem nyomogatni a passz gombot, hogy vegye már be, de mikor másodszor megtörtént akkor kapcsoltam és nem nyomtam semmit. A játék ennek ellenére ugyanúgy folyt tovább, mintha SIM-re váltott volna át a játék. Így utólag már nem gondolom hálózati lagnak, mert olyankor a játék is laggol, viszont itt ilyesmi nem volt.

    Nézz körül a steam-en vagy pl. youtube-on, hogy mennyire megszaporodtak idén a script miatti panaszok. Pár videó amit hirtelen találtam:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    A SIMnél meg korábban számított a nehézségi szint. Ha könnyebb fokozaton játszottál kevesebb pontot adott. Én Top Playeren farmoltam rendszerint 2 győzelem 1 vereséggel, 3 meccs elég volt a 3000 ponthoz. Mióta kijött a játék nem kellett átállítanom a nehézségi szintet. Most meg tökmindegy milyen szintet választ az ember ugyanolyan. De akkor innentől mi értlme a különböző pontszorzóknak amik a nehézségi szintekhez vannak állítva? Sőt tovább megyek mi értelme a player ratingnek? Ha 60-as játékosok ellen is kikapsz a 90+-osokkal mert előre el van döntve, hogy le kell játszanod 5-6 meccset a rewardért, és nem húzhatod be 3 meccs alatt akármit csinálsz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák