Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuruczz

    tag

    válasz Rebourne #7557 üzenetére

    Mivel én célgép-ellenes vagyok ezért nem tudok a kérdésre objektíven válaszolni (Mármint Kindle-WayteQ)

    Ami szempont lehet:
    Budapesten van a szerviz (tudom legendás a Kindle szervizelése, de mégis).
    Számomra szempont volt, hogy univerzálisabb legyen mint egy olvasó (Kinevethettek, de sokan és sokszor játszottak vele a strandon pl.: most hétvégén is (Szókereső)). Eddig minden app felment rá, mondjuk a Kindle-t nem próbáltam, de miért ne menne...
    Ha valakinek a Kindle kijelzőjének homogén megvilágítása, kontúrossága és felbontása hiányzik, ne habozzon, vegyen azt. A többiek vegyenek ilyent... Nem tudok véleményt alkotni, mert Kindle PW-t csak az Edigital-ban láttam, de nem győzött meg. Ez is nagyfelbontású, napfény sehol, így nem tudtam a Nook mellé tenni, de ha lesz, megteszem.
    Vannak lapozógombok, és jól is működnek.
    2 magos processzor, kíváncsi vagyok meddig bírja, de ha két hétig elzakatol, akkor szerintem ezért sem lehet belekötni.
    Ma úgy gondolom a kijelzőn kívül nincs ok amiért más olvasót kellene vennie olvasót kereső hazánkfiának, ráadásul nem is biztos, hogy az a kijelző annyira lemarad. A megvilágítás alul kicsit foltos, de engem a Nook sem zavart, pedig ott a felső LED-ek szépen látszottak, ha letettem és úgy olvastam.
    A gyári tok jól illeszkedik, a kínai szakembereknek sikerült fordított pólussal beletenni a két mágnest, de megfordítva visszaragasztva szépen zár a tok.
    A bónuszként kapott kuponokról szívesen lemondok, ha valaki most kezdi a könyvtárát kiépíteni, keressen bátran.
    Nekem a gmail-al semmi gondom sincs, remekül működik.
    A gyári Launcher-t minden gond nélkül sikerült lecserélnem.
    Számomra az is jó hír, hogy a tulajdonos magyar, ráadásul ad pár magyarnak munkát is...

    Ami nekem zavaró kissé, de azért lehet vele együtt élni: az SD slot nyitott :(( , jelző LED túl fényes (lehetne diszkrétebb), és a mi a legfájóbb: rossz az elhelyezése a be-ki kapcsoló gombnak, illetve a véletlen bekapcsolás ellen oly jól védett, hogy direkt bekapcsolni sem túl könnyű :((( (a Nook "n" és hüvejkujjnyi ki-be gombjaihoz képest.
    Tényleg jó lenne ha a tok ébresztene-altatna... azt gondoltam egy kis reed-relé van a kütyüben ehhez, de nem találtam rá...

    Mindent összevetve olvasási élményben a telepíthetőség, (főként a Calibre Companion) feledteti ezeket a kellemetlenségeket, remélem a tartósság is elég lesz arra, hogy csak 8"-os kijelzőnél áhítozzak újra.

  • Ébri

    senior tag

    válasz Rebourne #7557 üzenetére

    Nem tudsz edigitalban (már ha ki vannak téve) megnézni egyet-egyet? Mert szerintem elég más a kettő. filozófiája, bár store nélküli androidom még nem volt. Ha a PW-t valamivel jobban teszre akarod szabni, akkor hekkelgetni kell (nem nagyon bonyolult, de talán bonyolultabb, mint APK-kat telepítgetni). Én PW-t a kijelzője miatt vettem, mert majdnem fehér, ugyanakkor pl. hogy Calibre-ben kell fontot beépíenem, hogy sajátot használjak most már kezd kifejezetten idegesíteni :).

Új hozzászólás Aktív témák