Új hozzászólás Aktív témák

  • kuruczz

    tag

    "Minden, amit fel lehet találni, már fel van találva"
    (állítólag: Charles H. Duell, - USA, 1899)

    Azt gondolom, hogy a fenti idézet szellemében sokunknak nagyon nehéz elvonatkoztatnia a mától, és így tekintenie a jövőre, így talán többeknek segíthet a jövendő olvasójuk kiválasztásában, ha végiggondol két alapvető dolgot.

    Az egyik: milyen az ideális olvasó, és ebből miről vagyok hajlandó lemondani.
    Vagy még inkább tudjam megfogalmazni, miről nem vagyok hajlandó lemondani!

    A másik: milyen vagyok én, milyenek az olvasási szokásaim (vagy inkább a szabadidős szokásaim), mi tölt el örömmel.

    Ezekben senki nem tud tanácsot adni, erre magamnak kell választ adni.

    Ezen felül árnyalásként felteendő kérdés:
    - Honnan szerzem be a könyveimet? Azok milyen minőségűek? Milyen formátumúak?
    - Hogyan kívánom elérni e könyveket az eszközömön? Egyedileg, rendszerezve, véletlenszerűen, stb…
    - Hogyan szoktam olvasni? Fotel, ágy, kád, busz, strand, nyaralás, este, napközben, suli, stb…
    - Érdekel-e mások véleménye? Ciki elővenni mások előtt a readert, elég menő legyek vele, égő, arcdobálós, stb… Szintén ezzel függ össze szorosan: márkák szerint mi a kialakult (kialakíttatott) véleményem? Ugye rendszerint a magyar ember szereti a márkás külhoni dolgokat, azután csodálkozik, miért eladhatatlan még itthon is a magyar termék…
    - Külcsíny, vagy belbecs fontosabb a döntésemben?
    - Mi alapján választok? Személyes élmény, üzlet, gyártó ajánlása, mások véleménye?
    - Mennyiért éri ez az egész meg nekem?

    Számomra az ideális olvasó leegyszerűsítve egy e-inkes android tablet. Utazáshoz 6", otthonra 8”-os; (Ilyen még nincs, ami hasonló (Prestigio MultiReader 5364) az nem világít). A másik véglet egy e-ink kijelző két nyomógombbal, rászorulva egy külső eszközre; (Ilyen már van).

    Megjegyzem, ha sikerül egy jól működő, elvárásainknak megfelelő olvasót találni, akkor évekre jó társaságba kerülünk, mert nem lesz okunk lecserélni. Ha azonban úgy gondoljuk, hogy ez nekünk elég, lemondunk a többi lehetőségről, akkor pár hónap, és hiányozhat a világítás, stb…

Új hozzászólás Aktív témák