Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz nrc #6076 üzenetére

    A probléma oka lehet pl.:
    - nem a polarizációnak megfelelő elhelyezés

    Az oldalára raktam a horizontális polarizációnak megfelelően, ez feliratként szerepel is az antennán
    a koax-on keresztül történő táplálás valamiért nem működik jól a tunerrel
    A hozzá adott külső adapterről ment rá a táp, nem az antennakábelen. Elvileg a PCI-os TV-kártyán is be lehet kapcsolni az antenna tápfeszt, de nem kísérleteztem vele.
    - az erősítés mértéke nem megfelelő, így az is előfordulhat, hogy az erősítő túlvezérli a tunert, a sokkal nagyobb teljesítményű analóg sugárzás miatt. Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán szabályozni az erősítés mértékét, de ha lehet, akkor azzal érdemes próbálkozni."
    Sajnos ezen a típuson nem lehet szabályozni az erősítést.
    A szobaantennák között - néhány kivételtől eltekintve - ugyanis nincs túl nagy különbség nyereség szempontjából, így az általad leírt különbséget a két antenna között az eltérő konstrukció nemigen indokolhatja.
    Igen, elvileg 0-3 dB körüli a nyereségük. Mégis, ez elég egyértelmű volt két teszten is. Egyfelől amikor próbaképpen az analóg TV-re rádugtam a DVB-T antennát és megnéztem vele a TV2 képét (ami a Széchenyi hegyről éppen a két digitális multiplex között jön), perszer erősítést nem adtam rá, mert nyilván túlvezérelte volna a DVB-T-nél 10 dB-lel nagyobb teljesítménnyel sugárzott jelet. Másfelől amikor erősítés nélkül tettem rá a digitális tunerre a DVB-T antennát, akkor a jelerősség 0% volt, míg a másikkal 50-60%. A 20 dB-es erősítővel aztán fölment a jelszint 60% fölé.
    Amit viszont nem nagyon akarok elhinni, hogy ezeket az antennákat úgy gyártanák és forgalmaznák, hogy tudják azt, hogy gyakorlatilag alkalmatlanok a feladatra, amire szánják őket.
    Én is ezért kérdeztem. Nekem azt a típust kifejezetten antennaüzletben ajánlották korábban. Lehet, hogy csak kifogtam egy selejteset, nem tudom. Amire még gondolni tudok a "Made in China" felirat alapján, hogy az összeszerelésnél van a gond. Vagy valami zavarja az adást, ezért ingadozik a jel. Jó lenne, ha valaki a pozitív tapasztalatát is közzétenné.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák