Aktív témák

  • Elrood

    őstag

    Történet:
    Egyik reggel bekapcsolom a gépet, az XP ugat, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre. Mondom én: Előtte való nap normálisan kapcsoltam le.
    De nem ez érdekes.

    Hanem ez:
    KernelFaultCheck : %systemroot%system32dumprep 0 -k

    Ez mindig elindul. Kilövöm a registryben a megfelelő helyen és mindig visszateszi magát. 64K-s kis fájlokat rakosgat minden induláskor a windows könyvtárba (nem a méret a lényeg).

    Úgynevezett ''Eseménynapló'' ezt írja:
    -------------------
    Esemény típusa: Információ
    Esemény forrása: Save Dump
    Esemény kategóriája: Nincs
    Esemény azonosítója: 1001
    Dátum: 2003.04.29.
    Idő: 23:37:09
    Felhasználó: -
    Számítógép: ELROOD
    Leírás:
    Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x00000050 (0xe1200dd0, 0x00000000, 0xbfa4c144, 0x00000001). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:WINDOWSMinidumpMini042903-03.dmp.

    További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
    ------------------

    Próbáltam a kilőni a
    Sajátgép->Tulajdonságok->Speciális->Indítás & Helyreállítás Beállítás->Hibakeresési információ alatt, de úgyanúgy csinálja.


    Kérdés: WinXP reinstall-on kívűl ezt a problémát meglehet szüntetni?:)

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

  • JFL

    csendes tag

    válasz Elrood #1 üzenetére

    a dumprep.exe az valami Memory Dump Reporting Tool, ami nem igazán szükséges, csak akkor kellhet, ha pl. segítséget kérsz a MS supporttól és ők memória dumpot kérnek tőled. Ha a registryből kiszeded (vagy mondjuk az msconfig->Startup részen megmondod neki, hogy ne induljon), akkor nem kellene visszamennie csak úgy. Biztos, hogy az összes helyről kiszedted ezt a dumprep-et?

  • basiC

    tag

    Üdv!

    Lehet láma lesz a hozzászólásom, de nekem akkor csinált ilyen a gépem, amikor hibás volt a memória... lefuttattam rajta 1 memtestet, a 255-256 Mbajt tartomany tele volt hibával. Kicseréltem a ramot, azóta nincs ilyen hibaüzentem sem.

    basiC

    ba$iC

Aktív témák