Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68079616

    törölt tag

    Sziasztok! Szeretnék belevágni a versenydrónozgatásba hobby szinten, és ezzel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.

    Szóval, már régóta oda vagyok a kvadrokopterekért, több pár-ezer Ft-os modell után vettem egy DJI Mavic Pro-t, amit nagyon szeretek, ám nem igazán merném akadálypályákon való repüléshez, illetve versenyekhez használni - meg persze nem is erre való. Szóval így másodlagos drónnak kinéztem a Walkera Rodeo F150-et, mert ez úgy ránézésre árban és tudásban meggyőző. Ehhez gondoltam Eachine EV800D fpv szemüveget. A kérdéseim:
    - ez szerintetek megfelelő választás ezen a szinten, vagy érdemesebb lenne másban gondolkodni. Az F210-et már soknak érzem, viszont párezres kínai játékdrónt sem szeretnék venni. Mennyire számít az F150 mínőségi versenydrónnak?
    - a szemüveg 5 inches 800*480-as felbontású. Ez alapján a kép nem tűnik rossznak, de ahány videót nézek az ilyen drónok fpv szemüveges felvételei mindig borzalmasnak tűnnek. Még sosem használtam fpv szemüveget, és alkalmam sincs nagyon kipróbálni vásárlás előtt, szóval kb mire számíthatok? Érdemes drágább szemüveget venni?
    - a Walkera Rodeo F150 RTF állapotban vásárolva egy ilyen Eachine EV800-as szemüveggel (https://www.banggood.com/Eachine-EV800-5-Inches-800x480-FPV-Goggles-5_8G-40CH-Raceband-Auto-Searching-Build-In-Battery-p-1053357.html?rmmds=category) mindenféle gond és plussz alkatrész nélkül összepárosítható, és használható?
    - érdemes hozzá venni jobb mínőségű antennákat, videó vevőt? Ami alapból a géphez tartozik jól használható, vagy 20-30 méternél nem lehet vele távolabb repülni, mert szétesik a kép?

    A válaszaitokat nagyon várom, és előre is köszi! :)

  • #68079616

    törölt tag

    Köszi!
    Szóval akkor szemüvegből maradok a Eachine EV800D mellett, de a drónt illetően a Walkera Rodeo 150 annyira régi és elavult lenne, hogy nem érdemes bele fefktetni? A kistestvére a Rodeo 110 újabb, de az ránézésre eléggé pici. Mit lenne érdemes venni ebben az árkategóriában?

  • #68079616

    törölt tag

    És akkor ebben az esetben mit ajánlanál, ami van olyan jó, mint a walkera, de nem annyira drága, és könnyen beszerezhető?

  • #68079616

    törölt tag

    Köszönöm szépen, hogy többen is ajánlottatok drónokat a Walkera F150 helyett. Azonban nekem még mindig az tetszik a leginkább, ráadásul be tudom szerezni 75.000 Ft környékén ami talán annyira nem is rossz ár távirányítóval együtt. Tényleg annyira rossz az a drón? Az árán kívül mi a borzalmas benne? (mert én ahogyan a szakavatatlan szememmel vizsgáltam, a korábban említetthez képest könnyebb, hasonló sebességgel és manőverezéssel rendelkezik, jobb a jeladója, tovább repül egy töltéssel) Esetleg borzalmas képet készít fpv szemüveghez?

    Továbbá, ha nagyon arra szeretnék rágyúrni, hogy az fpv szemüvegen a kép nagyon szép legyen, akkor egy Eachine 800*480-as szemüveget bőven "kihasznál" egy walkera f150, vagy van valami tuti tippetek, ami sokkalta jobb képet készít nála?

  • #68079616

    törölt tag

    Ez durva. Szinte már-már megható, ennyi segítőkész komment, nem is tudom, mikor és melyik fórumon tapasztaltam legutóbb ilyesmit, az emberek általában elküldenek a csudába, és elkezdenek egymással veszekedni... itt meg egyszerűen öröm feljönni a fórumba, és mindig releváns, új infókat írtok. Szóval nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeteket is! :C :R

    Amúgy valamennyire igazatok van, mert tényleg főként igazolást szerettem volna a Walkera F150-hez, mert én is eltántorodtam tőle egy picit a külföldi fórumokat olvasgatva, viszont mindenképpen olyasmit szeretnék (elsődlegesen pontosabb repülni tanulás, és önszórakoztatás, mintsem kemény versenyzés végett), ami teljes mértékben működik viszonylag probléma mentesen úgy, ahogy kiveszem a dobozból. A barkácshoz gondolom, hogy előbb-utóbb hozzá kéne szokni, ha komolyan gondolom a dolgot, de előtte még szeretnék egy olyant, amin ha nem akarok, akkor egyáltalán nem kell módosítani semmit, mégis minden közel tökéletes.

    Ilyen szempontból ha a Walkera F150-et nem is, de esetleg a F110-et nem ajánljátok 45.000 Ft-ért? Az annyiban tűnik jobb választásnak, hogy ugyanaz a kamera és antenna, csak kisebb méret, de cserébe nem műanyag az egész, elvileg jobban bírja az ütközéseket. Vagy van valami más ötletetek, ami a leírásomnak megfelelő?

  • #68079616

    törölt tag

    Átgondoltam a dolgaimat, és arra jutottam, hogy a mavic mellé első versenydrónnak inkább olyant választok, ami még ha drágább is, de semmi bütykölést nem igényel. Szóval a két versenyző:
    Walkera Rodeo 150 (75.000 Ft) és a Walkera Rodeo 110 (50.000 Ft). A Rodeo 110 felé hajlok, az újabb, és azt mondják, hogy stabilabb a jeladója, illetve sokkalta erőteljesebben bírja az ütéseket.

    Szerintetek melyikkel járnék jobban?

    Illetve ezekhez tökéletesen passzol az Eachine EV800? Vagy tudásilag érdemes lenne valami olcsóbbat/drágábbat venni hozzá?(illetve sokat dob rajta, ha az EV800D-t veszem? Azzal érezhetően stabilabb, tisztább képet kapok?)

  • #68079616

    törölt tag

    Én is ehhez a kérdéshez kapcsolódnék, csak annyiban máshogy, hogy én a fentebb linkelt Eachine EV100-as szemüveget szeretném rendelni szintén banggoodról 26 ezerért. Ezt mindenképpen vámoltatni fogják, vagy valami törvényes trükk - pl.: szállítási módoknál valamelyik, esetleg bejelölni, hogy szedjék le róla a banggood felíratot - amivel elkerülhető?

    Nem szeretnék semmiféle vámos mizériát, viszont, ahogy nézem, kb alig akad eu-s raktáron lévő, vámmentes fpv szemüveg. Vagy tudtok valami tutit ajánlani?

    És amúgy ti, amikor rendelitek az alkatrészeket, drónokat, kiegészítőket külföldről, mindig intézitek azt a vámos mizériát, hogy postán feladni, mennyiért vetted, várni rá heteket, stb?

  • #68079616

    törölt tag

    Sziasztok,
    szeretnék venni egy rtf, dobozbol kiveszed és már repülsz is vele drónt, elsősorban beltéri használatra, vagy néha-néha kint az udvarban. Már van egy Eachine EV 800-as fpv szemüvegem (hozzá egy Walkera Rodeo 110), szeretnék valami kisebb drónt hozzá, amit tudok vele együtt használni. Eddig az Eachine E013 Micro FPV mini done-t néztem (https://www.banggood.com/Eachine-E013-Micro-FPV-Racing-Quadcopter-With-5_8G-1000TVL-40CH-Camera-VR006-VR-006-3-Inch-Goggles-p-1182628.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN), az most 9.000 Ft körül van, de szívesen szánnék rá valamivel több pénzt is, ha tudtok mondani valami írtó jó alternatívát. Szívesen vennék brushless gépet, csak nem tudom, hogy annak a teljesítménye még okés-e a házon belül, nehogy egy véletlen kis gázfröccs, és lyukat üt a falba... :D

  • #68079616

    törölt tag

    Egy Eachine EV800-as fpv szemüveg mellé tudnátok ajánlani jó beltéri fpv drónt? Eddig az Eachine E013-at néztem. Nekem csak az számít, hogy jó legyen hozzá az 5.8G-s szemüvegem.

  • #68079616

    törölt tag

    válasz Baku #50177 üzenetére

    Köszönöm, hogy adtál ötletet, de mindenképpen olyant szeretnék venni, ami rtf, kicsomagolom, és kamerával meg mindenestül repül is. Nagyon sok van 10 és 20.000 között banggoodon, nem tudom mi alapján érdemes közülük választani, mert nekem csak az a lényeg, hogy beltéri, 5.8G, fpv, rtf legyen.

Új hozzászólás Aktív témák