Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDaZERG_1

    senior tag

    válasz F.E.K.. #63365 üzenetére

    Beszélgettem egy rendőrrel a témával kapcsolatban.
    Volt is FB-n egy bejegyzés, hogy rendőrök kérdeztek drónost. Ez miatt kérdezősködtem.
    Eszembe nem jutott addig, míg nem mondta a rendőr mi is a legnagyobb gond ezzel az egésszel, mégpedig az, hogy ugye a kamerás drónok alkalmasak arra is, hogy terepszemlét tartsanak kertes házak környékén, vagy épp rabláshoz! Ugye körbenéz fentről mi is a helyzet a kiszemelt ház szomszédaival, ki jön épp ki a kertbe. Valóban, erre nem is gondoltam. És az egyik gond, hogy ahova járok mondhatni emberektől elszeparált, de a közelben épp egy rendőr lakik, és ugye a fránya DJI kategóriás gépek is leszoktak ott repülni, vajon miért?! Sőt, (már írtam) a rendőr kertje felett is aktív volt egy DJI. Ezen felbuzdulva indult neki elkapni a gép irányítóját, de nem sikerült elfognia (sajnos)! Szóval ez talán a legnagyobb gondjuk a témával.
    Múltkor kettő DJI repült elég tempósan (amennyit bír) kb 200 méter magasságban, és ezért is kényszerültem gyors leszállásra, mert nem tudtam hol, milyen magasan vannak, csak hallottam a zümmögő (akkor idegesítő) hangjukat. A másik, hogy volt, hogy tűz esetnél ment a helyszínre egy szintén kameraplatform gép, és a rendőröket, tűzoltókat is zavarta már a dolog. Szóval a helyzet az, hogy a legnagyobb probléma a kamera platform, ami miatt aggódások vannak, és érthető is! A gond nem az, hogy a mezőn, erdős rész közelében mennek a racerek, ami persze szintén okozhatnak galibát, de sokkal kisebb százalékban okoznak gondot racerrel, mint kameraplatform gépekkel. És most szidhatnak, köpködhetnek rám a kamerások, de ettől még ez tény marad.

    Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

Új hozzászólás Aktív témák