Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudicukrasz

    tag

    válasz DanDeR #5263 üzenetére

    A határozottság nem az erősséged,kezd unalmas lenni.
    Már külön táblázatot csináltunk neked és most megkérdezed ugyanazt amit 300 kommenttel előrébb.
    Elmondtunk az előnyöket,hátrányokat,plussz olvastál is róluk,elmondtuk honnan vedd,mennyibe fog fájni,miket rendelj hozzá.
    Szerintem megtettük amit lehet,most megint mégis megkérded. :W

    [ Szerkesztve ]

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz DanDeR #5263 üzenetére

    A h12 akkuja, motorja (+11T pinion) cserekompatibilis az U807-el, Dromoda Ominus-szal, Nine Eagles cuccokkal es XK X250-el.
    Most pl. akkut fogok venni ami 3 kopterben lesz hasznalhato :D

    Az X5C meg kvazi egy standard de nem repeszti kette az eget.

    A kamera meg, hat ebben a kategoriaben ebben az evben nem erdemes csodakat varni.

    Vagy vedd meg mindkettot, problem solved.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Jackal2

    senior tag

    válasz DanDeR #5263 üzenetére

    A Syma kamerája nem sokat ér, ezzel nem vesztesz semmit. Én 20-30K-s árkategóriában többet is tudok mondani mint ez a kettő, persze én nem akarok felvételt készíteni velük, de én nem is ringatom magam abba az illúzióba, hogy ennyi pénzért jó lesz a kép: D (mert nem)

    Ami fontos, hogy ha nem akarsz rá többet áldozni és a kameráról sem akarsz lemondani:
    - egyik sem lesz jó, bármekkora felbontású, bármennyi színű kamerát válassz is, ezt el kell fogadnod
    - a felvétel tele lesz rezgésekkel, mert a gép nem fogja stabilizálni a képet. Az MX 101-en van mechanikus stabilizátor, de igazából az sem ér sokat, csak a motoros gimbal
    - ezek a gépek sosem lesznek elég stabilak, hogy te a gimbal nélkül kistabilizáld, ráadásul a motorok rezgésével akkor sem tudsz mit kezdeni (vagy teszel alá pufi zacsit, ahogy az egyik videóban javasolják:D)
    - ezek a gépek nem tudnak pozíciót tartani, tehát ha még nem is remegne a gép és még elég ügyesen is egy helyben tudnád tartani, akkor sem fordulna egyenletesen
    - erre számold még rá azt, hogy 30 vagy 60 FPS-el akarsz-e felvenni pl. videót
    - ehhez jön még a szél, az hogy merről süt a nap, meg még ki tudja mi

    A 20K-s gépeken a HD felbontás nekem kamunak tűnik. Ma próbáltam egy X5SW-t, ez inkább VGA, nulla színhűséggel. Poénkodni jó volt, meg az informatikán a kollégákat idegesíteni vele, hogy drón által le lettek fényképezve, meg oda merném adni mondjuk egy gyereknek játszani, de ennyi. Ezek igazából a játék kategóriáját merítik ki.

    Ha én a te helyedben lennék és mindenképpen olcsón akarnám megoldani a "viszonylag jó" felvételt, vennék egyet az alábbiak közül:

    - MJX X101
    - JJRC X6 Tarantula
    - Syma X8

    Ezek mind fel tudnak emelni kamerát, van róluk egy rakat videó a neten, ott van, meg tudod nézni.

    Utána elkezdeném nézni milyen kamerát lehet venni olcsón. Két hete öcsém vett egy SJ4000-est, kipróbáltuk szüret alatt, néha napsütésben, néha kicsit felhős időben, nekem nem tetszik a kép amit csinál, DE NAGYSÁGRENDDEL jobb mint ezek a kamu HD kamerák.

    Ha ez a két dolog megvan, akkor elkezdhetsz játszani azzal, hogyan rakd fel a gépre és ha az eredmény kielégít, akkor itt hagy is abba a dolgot, ha nem akkor vegyél rá egy elektromos gimbalt, de figyelj oda a súlyra. A fórumlakók tuti tudnak egy csomó jó ötletet adni ebben az ügyben. Neten van videó, hogy a Syma X8 meg tud emelni 225 grammnyi vizet, ennyit tuti elbír (más kérdés, mennyire fog jól repülni).

    Ez összesen megáll mondjuk 65-70.000-ből és ez még nem sok pénz ilyesmire, sőt ha egy Cheerson/Walkera/DJI kopterrel hasonlítod össze, kifejezetten kevés:D

    HA nem akarsz szarakodni az egésszel, akkor meg vehetsz egy:
    - JJRC H12 5MP-t
    - Syma X8G-t 8MP-s kamerával

    Ezzel viszont vissza is kanyarodtunk az eredeti problémához a rezgéshez és akkor még nem is beszéltünk a többi dologról, mint FPV, meg hogy kellene egy nagyobb SD kártya amire felveszed stb. stb. stb.

    Két hete én is úgy ültem le a gép elé, hogy majd én feltalálom a spanyol viaszt és kijön kevés pénzből, de nem fog, mert már előttem is 5000-en megpróbálták és nekik sem sikerült:D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák