Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varadigabor

    senior tag

    válasz Teréz Atya #43490 üzenetére

    Fape linkelt leírás abban azt írja extra biztonságért nem gáz ha 35 voltosat raksz ,mert néha lehetnek nagyobb tüskék 4s aksinál mint 35 Volt.

    "Capacitors rated for 25V should be enough for most cases, but if you want extra safety you can consider 35V, because voltage spikes might sometimes reach higher than 25V."

    Az LC filter amúgy konkréten mit csinál? Mire kell rákötni? Szegény Project Blue Falcon videójában láttam hogy ajánlgatta, de angolul nem értettem meg hogy mire jó:D

    [ Szerkesztve ]

    www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

  • _X10Dead_

    aktív tag

    válasz Teréz Atya #43490 üzenetére

    Oké puruttya voltam, de akkor is tartom, hogy a túlméretezés nem jó dolog
    Nem vagyok villanyos szakember, csak az összeolvasott infókból legózom, légyszi, lektoráld, amit írok (elektrolit kondik esetén):

    Alma-alma viszonylatban a magasabb névleges feszhez nagyobb méret/súly dukál. Meg magasabb ESR.
    Mivel a kémiai szigetelő réteg a névleges fesz környékén és megfelelő polaritás mellett működik rendesen, alacsonyabb fesz (ill fordított polaritás) esetén magasabb lesz a folyamatos "szivárgás" is, ami miatt a kondi nem ideális kondiként működik.

    Elméletileg a nagyobb névleges fesz csak azt adja meg, hogy a kondi mit tud elviselni. A gyakorlatban meg rövid ideig (tüske) el tud viselni többet is, csak nem szereti és melegszik. (..és pukkan, ha túl sokat kapott a jóból). Én ezt úgy értelmezem, mint a "káros" energia hővé alakítását, ami - nekem - még mindig jobban tetszik, mintha ráengedném a drága elektronikára.

    És szintén elméletileg a tárolt kapacitás nem függ a fesztől, a gyakorlatban meg de. A néveleges kapacitás a névleges fesz környékén van meg, lejjebb meg kevesebb: "Think of a capacitor as being a water tank. The capacitance represents the horizontal cross-sectional area, while the voltage represents the height of the water. If the cross sectional area is uniform, adding a fixed volume of water will increase the height by a fixed amount, regardless of how much water the tank holds. If the cross-sectional area varies with height, adding a fixed amount of water may increase the height by a variable amount."

    Én a fentieket nagyjából úgy rakom össze, hogy a kondi besorolása (nyilván) legyen magasabb, mint az üzemi fesz, de csak annyival, ami mellett még éppen kibírja a vegzálást.

    A "túlméretezés" nem feltétlen káros és a kondi túlélési esélyeit is növeli, de csökkenti a hatásfokot, a valóban használható kapacitást, ellenben növeli a reakcióidőt, és ezt nagyobb holt-súly mellett teszi.
    Ha meg kisebb feszt képes elviselni, akkor alacsonyabban is "vág" nem? (Oké, nem vág, csak megpróbálja elfűteni...)

    Én a 1.5-ös szorzóhoz próbálok idomulni, mások a 2X-est tarják optimálisnak, ennél többet sehol nem láttam javasolni...

    LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

Új hozzászólás Aktív témák