Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDaZERG_1

    senior tag

    válasz Baku #40956 üzenetére

    Hálásan köszönöm a választ!
    A mai nap kemény volt a számomra...
    A nagy szél miatt át akartam kapcsolni H üzemmódra, mert láttam kicsit sok a tetején a GPS logger és nem tud megbirkózni a széllel, de ahelyett, hogy "H" üzemmódba kapcsoltam kikapcsoltam a headless-t. Fogalmam sem volt merre van az előre és miután elég messze járt azt sem tudtam jön, vagy megy.
    Arra már nem volt időm, hogy újra visszakapcsoljam, inkább próbáltam úgy manőverezni, hogy visszajöjjön, mivel már 10 emeletes házak közelében járt. Az adrenalin jócskán határérték felett járt már és rohantam a gép irányába, hogy lássam hol fog landolni, mivel tudtam az akku állapotáról nem bírja már sokáig. Aztán az utat is figyeltem, mert mindenféle kötelek voltak kifeszítve meg gödrök és mire felnéztem már nem láttam, így gyorsan lekapcsoltam a motorokat. Aztán már futás közben lemondtam róla, hogy megtalálom. Lehiggadtam és elkezdtem agyalni mit is kellene tennem. Bekapcsoltam a telefonon a WiFit hátha közelben van, és láss csodát fogta a telefon a kamera jelét. Csatlakoztam, megnéztem mit lát a drón és szerencsémre a nehéz GPS loggernek köszönhetően hátára esett és a kamera egy 10 emeletes ház tetejére szegeződött és némi falevél a képben. A fákat kezdtem el figyelni és készültem az esetleges mászásra, de egy olyan fán sem láttam, ami szóba jöhetne a kamera képe alapján. Eszembe jutott, hogy amikor beakad a propeller valami fűbe elkezd halkan sípolni, így kipróbáltam a dolgot és bejött. Így megtaláltam egy bokor és épület fala között. Az egyik motorja leégett, amit azóta már kicseréltem, de ebből megtanultam, hogy szélben mindenféle hülyeséggel megpakolva nem szállunk fel. Kisebb szellőnél még csak-csak, de ez már meghaladta a gép tűréshatárát...

    És akkor rá is kérdezek: szeretnék egy csipogót, ami jelez, ha leállítom a távirányítót. Videót láttam róla, de nekem egy olyan kéne, ami már kész van és egy kép megmutatja mit hova forrasszak.

    [ Szerkesztve ]

    Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

Új hozzászólás Aktív témák