Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz abencsik #350 üzenetére

    Akkor 100.000 forint korul kell gondolkodnod.
    Es az is inkabb kamera nelkuli ar.
    Es javasolt egy olcso gepen megtanulni repulni!
    Gyakorlat nelkul nem fog normalis legifelveteleket kesziteni!
    Oda mar Gimball-os gep kell! Mar ha normalis legifelvetelrol beszelunk!

    [ Szerkesztve ]

  • LaciX17X

    csendes tag

    válasz abencsik #350 üzenetére

    Tapasztalatom szerint:
    Az olcsóval lehet repülni, nekem még megvan az olcsó amit korábban vettem, de jóval nagyobb tudást igényel és kevésbé stabil. Igazából egyenesen felemelni sem könnyű, párszor már belerepült fába, falba stb...

    A drágával kapcsolatban annyit tudok ami nekem is van:
    a barátnőm is elsőre repült vele csont nélkül. giro, gps, compass, minden van benne és a repülést stabilizáló szoftver.Bárki tud vele repülni. A kamera 14 megapixeles és a gimbal manőverezés közben is stabilan tartja, szuper képeket és videókat csinál. Viszont az ára olyan 400,000Ft volt. (969 font, nyilván napi szinten más)

    De! nagyon megérte, bármikor megvenném újra!

  • GeryGreyhoun

    tag

    válasz abencsik #350 üzenetére

    Én igazán nem akarlak téged elkeseríteni, de nincs realitása az elvárásaidnak ilyen árkategóriában. Lehet venni nagyon jó, sőt, kiváló gyakorló quadcoptert 20-30 ezer Forint környékén (ha számlával, garanciával gondolod - nagyon helyes - akkor inkább 30) meg lehet venni nagyon jó kamerát is ennyiért, de a kettő együtt sajnos nem fog menni.100 alatt csak nagyon erős kompromisszumokkal és munkával (értsd: te építed a quadot) tudsz kihozni bármit, ha meg igazán komolyan gondolod, akkor olyan 200-tól érdemes beszélni róla, ha FPV-t is szeretnél, akkor mondjuk 250... És ez még mindig a belépőszint.

    A hobby persze más. Arra 100 000 Ft-ért eszméletlen dolgokat tudsz ma véghezvinni. Pont erről fog szólni a 2-3 héten belül induló videósorozatom :)

    Lehet, hogy 20-30 év múlva a Happy Meal menühöz fogják osztogatni a zsebben elférő, 4K kamerás GPS-es drónokat 2-3 óra repülési időt biztosító magfúziós akksival, és majd ugyanúgy megmosolyogjuk a mostani szárnypróbálgatásokat, mint ma azt, hogy alig 10 éve 2-300 ezer Forintért vettünk olyan 15'' TFT LCD monitort, ami egy mai 200 dolláros alsókategóriás kínai okostelefonban van... De ma még sajnos itt tart a technológiai fejlettségünk.

    Megjegyzem, ami ma van, már az is hatalmas nagy dolog, ahhoz képest, ami mondjuk 10 éve volt, amikor is a leghitványabb belépőszintű SD légifotós platform is milliós árkategória lett volna - ha lett volna egyáltalán. Szóval örüljünk annak, ami van :)

    [ Szerkesztve ]

    tomanovicsgergely.hu

Új hozzászólás Aktív témák