Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Minstrel

    senior tag

    válasz abencsik #344 üzenetére

    Nem nagyon találok Debrecenben üzleteket, de ennyi pénzből talán egy Hubsan H107C X4 lenne jó, kamera is van rajta és nem is rossz videót csinál, persze nem is szabad HD minőséget várni ennyiért.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz abencsik #344 üzenetére

    Hello én most kezdem a "drónosdit", elég sok magyar / külföldi anyagot elolvastam és úgy álltam neki...

    Én gyakroló gépnek az alábbi 2gép közül választottam / választanék:
    JJRC H8C & SYMA X5C, ezek külföldről rendelve bruttó 25E Ft körül állnak meg, haza boltba 30E Ft körül kapod meg! (ezekhez van kamera is... de sokat ne várj tőle... játék szintűek... hiába a "HD" megnevezés)

    Indítottam egy face oldalt: facebook.com/DronHUN
    a SJ4000HUN példájára (azt is én csináltam / csinálom)

    Itt totál kezdő amatőröknek akarok tanácsokat megosztani / közösen megtárgyalni... ahogy írtam most
    Meg az egész kezdő tapasztalatimat megosztani ott... mivel én is most kezdtem drónozgatásba... és az elméleti tudásokat most próbálom gyakorlatba kipróbálni majd!
    (mert vannak már ilyen drónos oldalak / fórumok, de ott azért kicsit komolyabb emberek írnak... ahogy ide is - nem ezek a totál síkhülye amatőrök, amilyen most én is vagyok)

    Nálam a terv az ez, hogy veszek egy ilyen 25E-s gépet, ezen megtanulok repülni... és ~1év múlva beruházni egy Cheerson CX20-ra... ez könnyedén elbír egy GoPro / SJ4000-et ez ~100E-s tétel ez a drón (quadcopter)

    Majd ahogy van az embernek pénze +gimbal (stabilizátor), FPV - stb.

    De ha te pl. DSLR-t akarsz reptetni GIMBAL-al & FPV módon az erős túlzással többszázezres... már-már milliós tétel! Így nemtudom a 18éves fiad "milyen szinten áll akár fotózás / videózás vagy drón ügyileg"... de én ezt ajánlom, ami útat én is kiakarok járni....
    25E-s gép (gyári kameráva).... majd ~1év múlva 100E-s Cheerson gép... SJ4000-el szerelve... majd gimbal.... majd fpv! Ezek persze kész cuccosok... építhetsz magad is... azzal olcsóbban jössz ki... persze ahhoz kell egy kis "tudás - utánaolvasás is", hogy mi kell hozzá...

    váz - alaplap - kábelek - rotorok - motorok - akku - távirányító vezérlő, stb. (az itteni okosabbak jobban tudják ezt a bevásárlólistát)

    Ami tanács kezdőnek tudok adni szerintem, hogy több akksi-t vegyen, mert ugyebár ezeket kb. 1,5óra töltéssel egy 6-8perc repülés lehet kisajtolni, így hamar megunod - elmehet a kedved tőle! :D

    Ha még profibban akarsz hozzáállni, akkor plsz rotorok / fogaskerekek / motorok rendelése

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák