Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz stigma #498 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyszerű. A compose 2 és 3 közt van lényeges különbség, most fejből nem sorolom, de van, amit 2 -vel nem tudtam megoldani csak 3 -mal vált támogatottá.

    footy ezt az inspectet őszinte leszek még sosem használtam. Költöztetni viszont már sokszor költöztettem különféle módokon. Kettő titka van: minden alkalmazás adatot/konfigot bindmountolj és tudj szállítani (bindmount nélkül is kikeresheted /var/lib/docker/volumes, mert lényegében ez is bind mount csak automatikus..), illetve a docker-compose is legyen meg. Ha ez megvan és rendszerezett, akkor az előbb említett adatokat (ergo az alkalmazás "merevlemezét") átmásolod meg a compose -t, tolsz egy docker-compose up -d --force-recreate és kész vagy, garantált a működés. Nyűgös appoknál érdemes odafigyelni, hogy költözést ne köss egybe frissítéssel, tehát kritikus alkalmazások esetén szokás a konténerek explicit verizóját használni a :latest helyett, így tényleg 100% -os garantált a siker bármiről bármire való költözés esetén

Új hozzászólás Aktív témák