Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ProfBp #1155 üzenetére

    Szívesen linkelek neked ISO-s verziót is, pontosan ugyanazt a wdidle-fájlt tartalmazza, mint ami az előbbi linken található, ergo a hivatalos tool-t használod. Miért félsz használni? Több százezer user pozitív tapasztalata nem elég meggyőző? De amúgy meg ha ennyire remegsz tőle, akkor beboot-olsz vele és aztán használod a WD-oldalról letöltöttet. End of story.

    "Magyarul erre a 3 típusra van tervezve, bármilyen más típus esetén nem támogatott a használata. Értsd: ha más típussal használod, ugrott a gari. Egyből, és nem a 300 ezernél. :)"

    Látom, a net értő használata ezen esetben gondot okozott. A WD munkatársai több szakmai fórumon (többek közt a WD sajátján) is kifejtették, hogy a tool nyugodtan használható a legtöbb forgalomban levő HDD-vel, amihez nem jó, ott eleve nem csinál semmit. Csomó helyen konkrétan is megtalálod a típuslistát, amit már tesztelt több szakoldal is (pl. Storagereview, OverClock.net, stb.) és ők is felhívják a figyelmet, hogy nagyon ajánlott megcsinálni. De linkeld be az WD azon állítását, ahol tiltja a használatát és figyelmeztet, hogy ugrik a garanciád, nagyon kíváncsi lennék rá!

    "A saját számaidra visszatérve pedig ha 300 ezerrel számolsz, akkor is 3 év, míg amúgy a gyári garancia eleve csak 2 év. "

    Elmondanám, hogy még tavaly augusztusban is 5 év garanciával vettem a 2 TB-os WD EARS-omat.

    "Szóval semmivel sem vagy beljebb."

    Ja, értem, szóval neked az rendben van, ha a 2 év garanciás HDD-d 3 év után megdöglik. Ja, kérem, aki tud élni. Nekem ez nem felel meg, de szerintem másnak sem nagyon.

    "A 3 perces részidőhöz pedig fenntartom, hogy már-már hiheteltenül gyors kezek kellenek."

    Lassú kézzel is megvan 5 perc alatt, és akkor többet nem kell gyomorgörccsel lesegetni a SMART-adatokat. De egyébként meg simán megcsinálható 3 perc alatt. De hasogasd csak a szőrszálakat nyugodtan, akkor sem lesz igazad!

    "Amúgy mondok neked egy egyszerű esetet kevésbé kocka felhasználóra, akinek elég nagy gond lenne a beállítás: bárki, akinek nincs otthon SATA képes asztali gépe."

    Akkor legyen annyi esze, hogy utánaolvas előtte és válasszon más típust. Ha nem így tesz, akkor adott esetben 2-3 év alatt tönkremegy a HDD-je, pislog, mint hal a szatyorban, aztán majd jön sírni nekünk a HDD-szakmai topicba, hogy így meg úgy szar a WD.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák