Új hozzászólás Aktív témák

  • Amarton

    tag

    Hosszas vívódás után döntöttek az anyagiak és csütörtökön megérkezett a Spark FlyMoreCombo.
    Nem indult egyszerűen.
    B-Tel-től rendeltem. Megkérdeztem a rendelés előtt, hogy európai model-e és kell-e hozzá átalakító. Mondták, hogy természetese európai és nem kell hozzá semmi. Azért tőlük vette, mert náluk volt raktáron és jó volt az ára is.
    Megérkezett, természetesen angol töltő csatlakozóval. Mondtam is magamban, hogy jól kezdődik.
    Ez folytatódott azzal, hogy az egyik akkunak nem indult el a töltése.
    Ezután nem tudtam a Spark Wifijéhez csatlakozni, mert nem volt jó a jelszó.
    Az akksit vissza tettem a drónba, bekapcsoltam, kivettem és utána már elkezdte a töltő HUB is tölteni.
    A wifi probléma úgy oldódott meg, hogy 9 másodpercig nyomtam a bekapcsoló gombot, amivel alap állapotba lehetett a wifi-t állítani. Érdekes, hogy egy frissen kibontott gépen miért nem gyári a wifi beállítás.
    Ezután hosszas firmware frissítések, így ezt már csak másnap reggel tudtam kipróbálni.
    Első körben brutális csalódás volt. A kép időnként teljesen berezonált. Ez az 5 perces videó alatt elég sokkszor előfordult. Keresgettem a neten megoldást. Találtam is az enyémhez hasonló videót. Abból az derült ki, hogy vagy a szél, vagy a propeller, vagy a gyenge megvilágítás okozza. Ami azonban a legvalószínűbb gimball hiba. Álítólag több Spark is szenved ettől a hibától.
    A gimballt elkezdtem megmozgatni, hogy nem-e szorul valahol, vagy beleér valamibe. Ha kézben tartottam a drónt, akkor is jelentkezett a hiba.
    Ennek ellenére kicseréltem a propellert és este direkt rossz fények között felengedtem. Itt is remegett a kép a videó elején, majd később megszünt.
    Azóta 10-szer repültem vele és nem jelentkezik a hiba.
    Most már meg vagyok elégedve a felvétel minőségével.

    Ami azonban egy picit zavar, hogy amikor nézegettem, hogy melyiket kellene megvennem, akkor nem esett szó az amerikai és európai rádiós törvényről, miszerint európában csak a kisebb teljesítmény a megengedett.
    300 méteres repülés már wifi jel vesztést eredményez (a telefon repülőgép üzemmódban van és OTG kábellel csatlakozom a távirányítóhoz)
    Ez elég messze van a 2km-es távtól, ami a leírásban van.
    Hogy azért kérdésem is legyen. Valaki használja a drónját modded (vagy kicserélt konfigú) DJI GO4 applikációval, ahol a wifi fel van emelve 1.5W teljesítményre?
    A leírásokat, amiket találtam a legújabb applikációval nem működik.
    Kicsit hosszú lett.

    [ Szerkesztve ]

    http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

Új hozzászólás Aktív témák