Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    Viszont én is írok egy technikai furcsaságot. Én a Disney+-t egy Xbox One X-en használom, fejhallgatóval, kontrolleren (néha a TV-n) keresztül. A Dolby Atmos for Headphones meg van véve már réges-régen, így ezt a hangopciót használom folyamatosan (kivéve akkor ha egy Xbox system update el nem rontja :DDD). És hogy tényleg csinál-e valamit, vagy csak hangzatos BS azt nem tudom pontosan, de nekem alapvetően nincs problémám vele... érzésre mintha jobb térbeli hangzás érzést adnak mint az alap sztereó, vagy Windows Sonic (illetve nekem anno a DTS:X jobban tetszett játékok alatt, de az nincs megvevő).

    Na de a lényeg az, hogy belefutottam olyanba, hogy az első Ant-Man-nél (újranézem az első 3 Phase-t az MCU-ból mert régen láttam), hogy a film utolsó 20-30 percénél egész egyszerűen csak a háttérhangzást hallottam. Párbeszédet csak alig-alig, vagy sehogy és igazából hangokból is csak a zenét és pár zörejt. viszont ha visszaváltottam Windows Sonic-ra akkor minden helyreállt. Más filmnél nem volt. Elképzelhető, hogy ott ennél a filmnél hibás az 5.1 keverés, és ezért csak a hátsó hangfalakban lévő hangokat adja ki. Viszont akkor a Dolby Atmos for Headphones tényleg megpróbál neked az 5.1-ből virtuális térhangzást csinálni. Viszont ugye a Windows Sonic is ilyen elvű rendszer és ott nincs ez a probléma, illetve sztereóban sincs.

    l.skywalker: Akkor jól van, csak szokásuk az ilyen megoldások alkalmazása is máshol.

    [ Szerkesztve ]

    "Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

Új hozzászólás Aktív témák