Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz p2pp #13974 üzenetére

    ]Hol láttál műholdas netet ennyiért főleg korlátlant? Az szerintem nem műholdas hanem mikrohullámú lesz.

    anglerga
    Van kétirányú műholdas net már régóta, magyarországon is elérhető de az tényleg csak ott éri meg ahol szó szerint semmilyen más megoldás nincs, nagyon drága és forgalmi korlátos, továbbá az 500ms feletti ping érték sem baráti.[/OFF

    Amúgy mikorra tervezi a Digi a teljes lefedettségi területén engedni a teszt simekhez jutást? Tudnék én is szerezni ismerős által és Esztergomban van is lefedettség a térkép szerint, szívesen próbálgatnám de ugye a listán mindig nem szerepel.

    [ Szerkesztve ]

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz p2pp #13980 üzenetére

    Néztem, ez a csomag múltkor még nem volt fent, de ez is 20Gigát ad és a bekötési és telepítési díjak sem olyan barátiak, ennyiért bőven hasonló vagy akár jobb feltételekkel lehet mobilnethez jutni, és talán még gyorsabb is lesz. A 256/256kbit lassítás megint csak vicc kategória egy alapvetően fix telepítésű internet kapcsolat mellé. Nem tudom az országban hány olyan rész van ahol nincs 4G (kültéri antennával se) se vezetékes és még nem telepedett oda egy mikrós szolgáltató se kihasználva a lehetőséget, de nem hiszem hogy ez a csomag hatalmas sikert fog aratni, ha csak ügyes marketinggel nem etetnek majd be sok embert mint amit az Invitel is csinált és rengeteg embert vett rá hogy a 100mbit-es koaxos net helyett 8 megás dslt-t kössön be....

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz anglergab #13988 üzenetére

    Tulajdonképpen bármilyen frekvencia alkalmas lenne netre, van olyan ország ahol 450mhz-en van LTE szolgáltatás lakossági célra is, nálunk sajnos azt csak állami intézmények használhatják, pedig az is megoldás lehetett volna a jelenleg le nem fedett területekre és a jó terjedése miatt a fenntartása sem lenne drága, csak a helyzet az hogy az ország nagy része ma lefedett valamilyen technológia által így üzletileg nem éri meg senkinek ilyesmibe invesztálni mert egyszerűen túl kicsi a piac, sosem térülne meg, illetve ugye még mindig olcsóbb mikrohullámot használni mert arra meg nem kell freki engedély se, ezt megint csak azok szívják meg akik nem jutnak normális nethez és akkor most is csak ez a műholdas megoldás lesz számukra a rengeteg hátrányával együtt.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz #08205312 #14092 üzenetére

    Ez a bírja a hálózat pontosan mit takar? Azt hogy vannak területek/időszakok amik rendszeresen vagy alkalmanként bedugulnak és szarnak rá vagy azt hogy mérésekkel igazolható hogy az esetek többségében valóban használható sebességet és minőséget kapnak? Sajnos a Telenor is azt kommunikálta hogy bírja a hálózatuk a korlátlan netet és aztán kiderült még sem bírta, sőt megszüntetés(hello data) ide vagy oda sok helyen a használhatatlanság határát súrolja, hozzátenném ott 150-300mbit egy cella, sokkal drágább árak mellett és így is elfogy a kapacitás, pl. a Balaton környékén 2 éve a Telenoros mobilnetem péntek délutántól vasárnap estig szó szerint kuka volt, hétköznapra érdekes módon mindig lett 20-25 mbit, namost a digi a 22,1 elméletijével nem tudom hogyan tervezi biztosítani a használhatóságot olcsó árak mellett, azaz jó sok előfizetővel idővel amikor a nagyok is küzdenek rendesen. Remélhetőleg nyernek frekit és lesz hozzá kapacitás meg persze lefedettség is.
    Amúgy egyetértek azzal hogy itthon még mindig a fogyasztói kultúrával van a baj, a hello datánál is ki volt kötve hogy tilos megosztani, és csak normál használat engedélyezett, a torrent nem az, mégis a legtöbb ismerősöm és általában a legtöbben azért fizettek elő rá hogy megoszthassák gépre és azzal nyomják a torrentet. Sok helyen még mindig gyalázatos a vezetékes hálózat, és 4/8mbit érhető el és az is drágán így sokan gondolják jó ötletnek kiváltani mobilnettel, és hát a legtöbb ember nem tudja hogyan is működik a mobilnet, miért rossz ez sőt egyáltalán miért nem lehet fillérekért korlátlan mobilnete mindenkinek. Ismerve az itthoni szokásokat a diginél se lenne/lesz ez másképp, a nagy többség nem fogja betartani a szabályokat, és sajnos nem olyan egyszerű megoldani műszakilag a szűrést és korlátozást mint azt itt is sokan hiszik, a telenornak sem sikerült, amúgy meg törvényi akadálya is van ám annak hogy figyelgethessék ki mire használja a netet és a korlátozgatást sem lehet kedvükre végezni, ez itt a gond részben, tehát ha a többség nem fogja saját érdekében korrekten használni hasonló állapotok lesznek mint most a telenor hálózatán, vagy sokkal rosszabbak.

Új hozzászólás Aktív témák