Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Rick4 #13972 üzenetére

    Másodszorra írom le, hogy nem a parabola tükörrel van a probléma. Azzal van a probléma, hogy mit raksz bele., és hogyan. Az, hogy összegyűjt "mindent" az neked csak a vételi oldalad (ugye ezeket a TV-s offset tükröket alapvetően vételre optimalizálták). Ahhoz hogy ez jól tudjon működni, kéne egy adott frekvenciára gyártott kereszt-polarizált adó/vevő fej a parabola fókusz pontjába. Mivel az egy pici terület, ezért MIMO nyereség eleve nem lesz belőle. (ezért sem használnak parabolás megoldást PtP átvitelben). Én ilyet hosszas kereséssel sem találtam. A legjobb nyerségű, irányítottságú, nem kívánatos helyre a legkevesebb interferenciát magából kitoló megoldás továbbra is a yagi. Hogy az Ebay-es kínai yagi mennyire lesz jó, na az egy nagy kérdés. Az a yagi, amit a témában elsőként belinkeltem (ausztrál gyártó), abból egy pár 160AUD-ba került, de ahhoz volt mérési jegyzőkönyv is. Na ott elhittem, hogy amit ráírtak 16dB nyereséget, az ki is jön belőle. Ettől függetlenül ha kategórián belül nézzük, a kínai panelhez képest a kínai yagi szinte biztosan többet tud majd, ha annyit nem is, mint az 5-ször annyiba kerülő ausztrál.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák