Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz Geth #64577 üzenetére

    Ugyanúgy ahogy a fix IP cím feláras dolog, lehetne az a publikus IP is. Akinek nincs rá szüksége, az olcsóbban megúszná, a szolgáltató meg megspórolna egy publikus IP-t. Viszont akár hogy is nézem, a publikus IP-hez képest a NAT-olt IP egy korlátozott szolgáltatás. Sorolhatnám, hogy mi mindenben korlátoz, de szerintem aki tudja mi a különbség annak nem kell magyarázni. Viszont ha ugyanannyit fizetek mint eddig, a szerződésem se változott, akkor milyen alapon kapok egyszer csak korlátozott szolgáltatást? Értem, hogy kevés az IPv4 cím, de ez első körben legyen a szolgáltató gondja. Ha NAT-olással tudja csak kezelni a problémát, ok. módosítson szerződést, áruljon többféle csomagot, különböző áron. Nekem az szúrja a szemem hogy mindezt sumákban "fű alatt" egyszer csak átállítják. Honnan a fenéből gondoltam volna? Távolról frissítettem a routert, majd újra is indítottam. Utána meg már nem értem el - tehát elsőre teljesen logikusnak tűnt, hogy valami nem jött össze a frissítéskor. Már csak azért is, mert azt viszont láttam, hogy egyébként "él" a router, ugyanis a weblapomra is feljelentkezik, és ott egy kis PHP script eltárolja az IP címét (ha netán a dynDNS része nem működne), csak éppen nem tudok bejelentkezni rá. Aztán később volt lehetőségem megnézni mi a gond... Amúgy előtte olyasmikre gondoltam, hogy a frissítéskor elszállt valami beállítás vagy jelszó, vagy esetleg a tűzfal valamiért feketelistára tett - mondjuk mert az uj OS-el kicsit másképp működik.
    Na mindegy, a lényeg, hogy remélem megoldódik a probléma - de ez a része egyelőre nem rajtam múlik.

  • mpo

    veterán

    válasz Geth #64577 üzenetére

    vagy az ismerős informatikus Pistikét, hogy "mégis miez a NAT"

    A NAT a Nemzeti alaptanterv. :)

    Ha érted, akkor már elavult.

Új hozzászólás Aktív témák