Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz TeeJay #49121 üzenetére

    Jaja, ha vissza mehetnék az időben így tervezném :)
    De sajna nyáron újítottuk fel a lakást, akkor még nem lehetett tudni, hogy a digi jön (vagy nem hallattam róla)
    a 2. kerbe, és a telekom megoldására építettem ki a kábeleket. Most a másik kecóban is telekom van, azt a hűséget vittem volna át oda. Mivel a telekomnak koax jön be a lépcsőházból, így azt csatornában elvitettem a nappaliig, ahol lesz a TV, és onnan mennek ki a cat5-ös kábelek is a gépekhez, iptv boxokhoz. Meg azért is gondoltam azt központi helynek, mert az kb a lakás közepén van, így a wifi is egységesebb lesz mindenhol.

    Szóval a hely adott, ahova le kell menni optikával. Sajna a meglévő koaxok kihúzni, optikát áthúzni oda nem hinném hogy játszik, több fordulat is van abban a gégecsőben, és egyik helyen a szerelődobozon tapéta is van, amit ha felvágog, visszaragasztom, sajna látszódni fog.

    Szóval kb kettő dologra bontottam le a dolgot, vagy megy a falon az optika a nappaliig valami úton, vagy az előszobában, ahol csak vakolva van a fal, bevések egy kicsi csatornát és elviszem abban a kábelt a padlóig, ahol aztán a szegélyléc mögött eljutna a kívánt helyig. Előbbit meg lehet csinálni vésés nélkül is, csak akkor nyilván a kábel ott fog menni.

    Igazából festékem, vakolóanyagom még van, és egy minimális lendületem, hogy amíg még nincs semmi a lakásban, és még dolgozom benne, ezt a minimális vésést/vakolást még megcsináljam.

    Jó amúgy a legtutibb az lenne, ha a nappaliba menő koaxot úgy ki lehetne húzni, hogy az optikai szállal együtt vissza lehessen húzni a helyére, de a 16-os csőbe elég esélytelennek érzem. Meg ugye 3-4 kanyar is van benne.

Új hozzászólás Aktív témák