Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Klown

    aktív tag

    válasz TeeJay #28057 üzenetére

    UPC sincs bent. A kerület egy részén a T-Kábel van bent, a másik felén pedid egy HWR nevű cég. (Sok álnéven fut: Drávanet, HWR, LRT, stb. De a tulajdonosi kör ugyanaz. Állítólag a régi TvNetWork-ös (R.I.P.) brigád van a színfalak mögött.) Ahol én lakom csak ez a HWR van, ill. a T-nek optikája, ami baromi drága és ahhoz képest lassú, semmit nem ad. Még a koax is sokkal versenyképesebb alternatíva T optikájához képest. (Hiába van kiépítve, a kutya nem igényli. Nem véletlen! Az ügyfelek nem hülyék!)

    A kerület kertvárosi részén kánaán van: T és újabban UPC és Digi egyszerre, a lakótelepeken meg lósz@r sem. Sikerült beszélnem egy UPC-s ügynök hölggyel és sok igérgetés után azt mondta, hogy a UPC-nek csak az ELMÜ-vel van szerződése, hogy a villanyoszlopokon vezethet. Na mármost a lakótelepeken nincs villanypózna, csak alépítmények. Erre pedig vagy az önkormányzati korrupció és/vagy bürokrácia, vagy a konkurencia vétója végett nincs engedélyük. (A pontos okát én sem tudom.)

    A Digi meg elmehet a búsba. Van egy nem túl hangoztatott leányvállalatuk (I-TV Zrt.). Na ők azt csinálják, hogy kibérlik a kis helyi sufni cégek hálózati kapacitását, majd azon keresztül szolgáltatnak kábeltévét, de úgy hogy továbbra a is helyi cégnek fizetsz, velük vagy kapcsolatba. Na ez van a HWR esetében is. A TV az szinte 1 az 1-ben Digi, csak a saját kis sápjukat is ráteszik. (Digi árai +20%) Sajnos ez csak a TV-re igaz. Net és a telefon továbbra is HWR-es. Hasonló árakon 1/10-ed sebességű kábelnet van csak.

    A Diginek biztos bevétele ily módon megvan és még meg se kell erőltetni magát. (Technikát kiépíteni, ügyfélszolgálatot fenntartani, előfizetőkkel kapcsolatot tartani, stb.)

    Ami az ultimate kib@szás, az a kartell rendszer, ami a szerződésbe bele van kódolva! Azaz, ha valamelyik helyi sufni (HWR, Aktív1, stb.) leszerződik az I-TV-vel, akkor a szerződésben benne van, hogy a Digi nem épít rá az adott hálózatra, tehát esély sincs a Digi-re, mint konkurenciára.

    Így esett meg, hogy az egész kerületben elérhető a Digi, csak a lakótelepeken nem. (Legalábbis a HWR területen biztosan.)

    Egyedül abban bízhatok, hogy a UPC előbb-utóbb szerez engedélyt az alépítményes kiépítésre... :U

    << Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Új hozzászólás Aktív témák