Új hozzászólás Aktív témák

  • Criton

    veterán

    Sziasztok!

    Remélem tud valaki érthető magyarázattal szolgálni, hogy miért?! Több mint egy éven keresztül az ONT eszköz bridge módban üzemelt, egy ASUS GT-AC5300 volt a fő router, amihez AiMesh-ben csatlakozott két másik Asus AC88U, egy éven keresztül stabilan 900Mbps felett volt, majd 1-2 hete ha a 200-450Mbps letöltési sebességet elértem....nem foglalkoztam vele, mert ONT áthelyezés volt folyamatban házon belül, behúztak új optikát stb... technikus minden felhasználónév és jelszó nélkül (mert ugye az ONT) bridge módban maradt cat5e kábellal 940Mbps között mért, mondta ez így jó lesz majd elviharzott. Este nézegetem, ugyan úgy 200-450Mbps között mértem, routert kiiktattam , közvetlen az ONT-re kötöttem a gépet, majd PPPoE -csatlakoztam, ugyan úgy max 450Mbps volt a letöltés..... kihívtam egy technikust, aki megint minden adat nélkül rádugta magát az ONT-re majd mért....900Mbps feletti mérés, nincs itt baj mondta, az én kábeleim és eszközeim a rosszak.... mégis ,hogy ha eddig meg minden jó volt? 2018 Macbook Air, Macbook Pro, iMac, izmosabb asztali windowsos PC.... mindre azt mondta, nem bírja a hardver a sebességet..... valamint az egész házban a falba lett építve cat6 kábel, szóval más nincs.....pár perc után mondja nekem, hogy mostanában mint ha baj lenne a PPPoE betárcsázással, valamiért nem bírja....mondtam neki én nem fogom router módba kérni megint ezt a csodaeszközt.... majd elment, két nap szenvedés megint semmi, majd tegnap este kértem rakják router módba, és lám speedtest (de csak az alkalmazás, weben az istenért nem megy 500Mbps fölé) alkalmazás 920Mbps alatti értéket most nem is mér, de így most az ONT megint router módban van.... miért erőlteti a DIGI ezt a saját eszközük router módban legyen? Mit csesztek el megint? Visszakértem bridge-be, megint a felét produkálta nekem a sebesség, majd router módban megint jó.....

    hogy tudom az ONT kiiktatni, hogy a saját eszközeimet használjam?

Új hozzászólás Aktív témák